ЄКУ закликає киян долучитися до голосування за створення скверу імені Голди Меїр

ЄКУ закликає киян долучитися до голосування за створення скверу імені Голди Меїр
11/12/2023

Президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін звернувся до киян із проханням взяти участь у голосуванні за створення у столиці скверу імені Голди Меїр.

"Голда Меїр стала легендою історії ХХ століття і досі залишається єдиною киянкою, яка очолювала іноземну державу", - написав він у Facebook.

«1898 року в родині Моше-Іцхака та Блюми Мабовичів у невеликому двоповерховому будинку на київській вулиці Басейній народилася дочка Голда.

1903-го через хвилю єврейських погромів, що охопили царську Росію, Мабовичі змушені були залишити Київ і виїхати за океан. Голда Мабович виросла, заміжня поміняла прізвище на Меїр, поставила підпис під декларацією незалежності Ізраїлю, забезпечила молоду єврейську державу зброєю, коли зробити це здавалося неможливим, створила систему комфортної асиміляції сотень тисяч репатріантів, стала четвертим прем'єр-міністром Ізраїлю та перемогла у війні Судного дня», - зазначив президент ЄКУ.

Як пише Ложкін, проєкт рішення про створення скверу на вулиці Боричів Тік Київрада винесла на обговорення киян. У додатку «Київ цифровий» можна проголосувати до 15 грудня.

«Прошу киян зробити кілька кліків та увічнити пам'ять Голди Меїр, киянки та прем'єр-міністра Ізраїлю», - звернувся до мешканців столиці президент Єврейської конфедерації України.