KJF 2020: За підтримки Бориса Ложкіна Тель-Авівський університет створив проект українських та єврейських досліджень

KJF 2020: За підтримки Бориса Ложкіна Тель-Авівський університет створив проект українських та єврейських досліджень
10/09/2020

Симха Голдін, директор Центру досліджень діаспори Гольдштейн-Ґорен Тель-Авівського університету (займається дослідженнями історії та спадщини єврейського народу і його культури в діаспорі у всіх областях) під час Kyiv Jewish Forum 2020 оголосив про те, що в центрі відкривається новий проект українських та єврейських досліджень.

«Мені дуже приємно оголосити про створення нового проекту в центрі - ініціативи українських та єврейських досліджень. Це стало можливим завдяки щедрій підтримці Єврейської конфедерації України і Євроазіатського єврейського конгресу. Я хочу особливо подякувати доктора Хаїма Бен Якова, Інну Іофе та пана Бориса Ложкіна за допомогу і відданість справі в створенні цього проекту», - сказав Голдін.

За його словами, метою українсько-єврейської дослідницької ініціативи є вивчення історії та культури євреїв на українських землях з давніх часів до наших днів. Будуть розглянуті відносини між єврейською громадою і неєврейським суспільством, в якому вони існували.

«До революції Україна була одним з основних центрів єврейського життя і культури іудаїзму в Східній Європі», - зазначив Голдін.

За його словами, майже всі основні події в єврейській історії Східної Європи відбувалися саме в Україні. Водночас, відносно небагато досліджень було присвячено спеціально історії цих громад і особливостям українського контексту, які зробили ці громади настільки продуктивними і динамічними.

«Проект центру спрямований на визнання важливості, вивчення унікальності єврейської громади України і її багатої історії», - сказав директор Центру досліджень діаспори Гольдштейн-Ґорен Тель-Авівського університету.

Як повідомлялося, Kyiv Jewish Forum 2020 проходив 8-9 вересня в режимі онлайн. Форум організований Єврейської конфедерації України в партнерстві з The Jerusalem Post. У перший день форуму до учасників з вітальним словом звернувся президент України Володимир Зеленський. За словами президента ЄКУ Бориса Ложкіна, щорічний Kyiv Jewish Forum став глобальною платформою для обговорення найактуальніших проблем єврейської громади і всього світу.