ЄКУ підписала Угоду про співпрацю з Американським єврейським комітетом

Signing of the Agreement
26/09/2018

26 вересня в Нью-Йорку президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін та Виконавчий директор Американського єврейського комітету (American Jewish Committee) Девід Харріс підписали Угоду про асоціацію між двома організаціями.

«Ми вступаємо до асоціації з метою сприяння нашим спільним інституційним цілям та духу взаємоповаги, гідної оцінки досвіду, можливостей та відданості кожної зі сторін, а також природної синергії наших організацій, інтересів та діяльності», — йдеться в Угоді.

Угода передбачає збереження автономії та незалежності кожної зі сторін разом з регулярним обміном дослідженнями, аналітикою, публікаціями, архівними даними та іншими матеріалами. З усіх питань, що становлять спільний інтерес, організації прагнутимуть до постійної співпраці, що може включати спільну підтримку досліджень і публікацій, конференцій і програм обміну.

Обидві організації прагнуть розвивати єврейське громадське життя; захищати інтереси євреїв усього світу; підтримувати безпеку та зміцнювати дипломатичні стосунки Ізраїля; боротися з антисемітизмом та іншими проявами ненависті у власних суспільствах, зміцнювати сили демократичного плюралізму; сприяти збереженню пам’яті про Голокост; протидіяти впливу ісламського екстремізму та інших рухів, ворожих безпеці та добробуту єврейського народу; заохочувати активний діалог всередині діаспори, а також між ізраїльтянами та євреями в інших країнах.

Для досягнення цих цілей обидві організації вважають за необхідне підвищувати рівень міжнародного співробітництва — у тому числі й за допомогою даної Угоди про асоціацію.

У комітеті сьогоднішню подію назвали логічним продовженням довготривалої співпраці між організаціями. «Ми вітаємо рішення Єврейської конфедерації України приєднатися до нашої широкої мережі громадських організацій по всьому світу. Цей крок здається нам природнім — можливо, його варто було здійснити навіть раніше», — відзначив Девід Харріс, Виконавчий директор АЄК.

«Єврейська громада Сполучених Штатів — найбільша у світі після Ізраїля, в той час як українська єврейська громада — одна з найбільш культурно та історично цінних для євреїв усього світу. Ми можемо багато дати один одному. Я сподіваюся на плідну співпрацю. Перші спільні проекти ми розраховуємо представити наступного року», — сказав Борис Ложкін, Президент Єврейської конфедерації України.

___________________

Всеукраїнське об’єднання громадських організацій «Єврейська конфедерація України» було створено у 1999 році. Конфедерація об’єднує незалежні громадські, благодійні, релігійні єврейські організації. Президент конфедерації — Борис Ложкін.

Американський єврейський комітет (American Jewish Committee) — одна з найстарших та найактивніших єврейських правозахисних організацій, створена у 1906 році для боротьби з антисемітизмом та захисту прав єврейського населення США. Президент комітету — Джон Шапіро.

У 1991 році АЄК став першою єврейською організацією, що закликала президента США Джорджа Буша визнати незалежність України. Відтоді комітет підтримує вільну та незалежну Україну.