Борис Ложкін та Джеймс Темертей нагородили Рональда Лаудера медаллю імені Шептицького

Борис Ложкін та Джеймс Темертей нагородили Рональда Лаудера медаллю імені Шептицького
28/09/2018

27 вересня у Нью-Йорку Президент ЄКУ, Віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу Борис Ложкін та голова «Українсько-єврейської зустрічі» (Ukrainian Jewish Encounter) Джеймс Темертей нагородили Президента Всесвітнього єврейського конгресу Рональда Лаудера почесною медаллю імені Митрополита Андрія Шептицького.

Нагорода була заснована Єврейською конфедерацією України у 2013 році. Медаллю Шептицього нагороджуються громадські діячі, що здійснили значний внесок  у справу українсько-єврейського порозуміння і співпраці.

Митрополит Андрей Шептицький, на честь якого названа нагорода, був легендарним лідером Української греко-католицької церкви, визнаним Праведником народів світу, який допоміг врятувати більше 150 єврейських життів під час Другої світової війни. Шептицький переховував євреїв у своїй резиденції незважаючи на значний ризик для власного життя, організував церковні монастирі, щоб захистити понад сто єврейських дітей. Жоден з них не був зраджений або втрачений.

У церемонії нагородження взяв участь один з врятованих Митрополитом Шептицьким дітей — доктор Леон Чемейдс.

ЄКУ вшановує Рональда Лаудера за його віддану службу на благо єврейського народу, включаючи роботу з розвитку єврейського життя, культури і освіти в усьому світі. Зокрема, в Україні він багато років спільно з ЄКУ підтримує єврейські школи в Києві та Львові, а також освітній табір для єврейських дітей та сімей неподалік від Києва.

Борис Ложкін зазначив, що саме завдяки благодійності та відданості пана Лаудера українська єврейська громада сьогодні є сильною та захищеною. «Рональд Лаудер допоміг об'єднати всю єврейську громаду України за допомогою освітніх закладів, таких як табір Шува, єврейські денні школи і дитячі садочки; а також створити сучасну систему безпеки для захисту єврейської громади», — відзначив пан Ложкін.

Шукайте фотозвіт у відповідному розділі. Фото - Павло Терехов.