Пішов з життя засновник Європейського єврейського конгресу Серж Цвайгенбаум

07/10/2019

Єврейська конфедерація України приєднується до Європейського єврейського конгресу, що оплакує смерть засновника і генерального секретаря організації Сержа Цвайгенбаума.

Десятиліттями Серж працював над об'єднанням європейського єврейство, його громад і організацій, яким він служив з таким завзяттям, відданістю, знанням і пристрастю.

Саме Серж Цвайгенбаум, який очолював на той момент французьку секцію Всесвітнього єврейського конгресу в Парижі, в 1986 році прийшов до ідеї створення автономної, репрезентативною єврейської зонтичної організації по всій Європі, що об’єднала би вільні єврейські громади Заходу з тими, хто ще знаходиться за залізною завісою. Так виник Європейський єврейський конгрес.

Серж знав всі громади, їх інститути, лідерів і рабинів, їх вчителів та учнів. Він знав, як найкращим чином використовувати наявні ресурси, щоб сильні допомагали слабким і щоб єдиний єврейський голос, який так часто лунав особисто і красномовно з вуст самого Сержа, міг знайти своє представництво у вищих ешелонах державної влади та інституціях Європейського Союзу та Ради Європи.

Саме з ініціативи Сержа був створений Центр моніторингу расизму і ксенофобії в Європейському союзі, що стало першим кроком на шляху до створення Агентства з основних прав. Робота Сержа по пропаганді терпимості і боротьби з расизмом і антисемітизмом, а також його провідна роль в ЄЄК дозволили йому отримати найвищу нагороду Франції в якості офіцера Почесного легіону.

Коли Європа шукала експертів в тому, як боротися з расизмом і ксенофобією, заохочувати і розвивати міжконфесійний діалог і зміцнювати політичні та економічні відносини між Європою та Ізраїлем, вона шукала Сержа Цвайгенбаума.

Він був тут, коли впала «залізна завіса», щоб підтримати відродження єврейських громад в Центральній і Східній Європі, щоб зміцнити пам'ять і розповісти новим поколінням про Голокост, встати на захист Ізраїлю і боротися зі згубною хворобою антисемітизму.

В неділю 6 жовтня Сержа не стало.

Протягом усіх цих років він залишався обличчям європейського єврейства. Покоління єврейських лідерів з десятків країн, глави держав і урядів миттєво впізнавали Сержа Цвайгенбаума.

Ми висловлюємо нашу глибоку повагу та співчуття дружині Сержа, їх дітям та онукам. Ми поділяємо ваше горе і втрату. Нехай Господь утішить вас серед всіх скорботних Сіону і Єрусалиму.