Поліція порушила кримінальну справу за фактом нанесення антисемітських графіті у Маріуполі

Поліція порушила кримінальну справу за фактом нанесення антисемітських графіті у Маріуполі
04/06/2020

Під час здійснення моніторингу публікацій в інтернеті співробітники поліції звернули увагу на повідомлення про те, що деякий час тому в Маріуполі на одному з будинків були нанесені графіті, зміст яких спрямований на розпалювання ненависті до осіб єврейської національності. За даним фактом 13 травня було розпочато досудове розслідування. Про це йдеться у листі Міністерства внутрішніх справ на ім'я Єврейської конфедерації України.

У листі повідомляється також, що в цілому з початку року було зафіксовано 9 випадків проявів антисемітизму.

Зокрема, у січні було пошкоджено майно Культурно-Просвітницького Центру «Бейс Штерн Шульман» у Кривому Розі. Того ж місяця мешканка Тернопільської області поширювала у Facebook публікації антисемітського спрямовання.

На початку лютого житель Черкас закликав у Facebook до знищення євреїв. А наприкінці лютого у синагозі Вінниці нетверезим чоловіком було скоєно напад на члена місцевої єврейської громади.

На початку квітня житель Івано-Франківської області через соціальну мережу Facebook поширював матеріали антисемітського характеру. А наприкінці квітня була здійснена спроба підпалу синагоги Херсонської Іудейській релігійної громади Хабад.

За кожним фактом було розпочато досудове розслідування. По одному з дев'яти фактів обвинувальний висновок вже було направлено до суду, ще по 6 правопорушень досудове розслідування триває, а по 2 правопорушень було прийнято рішення про закриття кримінального провадження.

Як вже повідомлялося раніше, домовленість про співпрацю між Єврейською конфедерацією України і Міністерством внутрішніх справ було досягнуто у 2018 році на зустрічі з очільником МВС Арсеном Аваковим. За минулий час ця співпраця показала свою ефективність як в області моніторингу проявів антисемітизму, так і стосовно оперативного реагування на правопорушення на підгрунті релігійної та національної нетерпимості.

Співробітниками правоохоронних органів здійснюється постійний моніторинг оперативної обстановки для виявлення інформації про радикальні настрої як окремих осіб, так і організацій. Також проводяться оперативно-профілактичні відпрацювання місць концентрації радикально налаштованих угруповань, - йдеться у листі МВС на адресу Єврейської конфедерації України.