Згадуючи українців-Праведників, не можна забувати й про безіменних рятівників із сіл, які сьогодні намагається окупувати Росія – Борис Ложкін

Згадуючи українців-Праведників, не можна забувати й про безіменних рятівників із сіл, які сьогодні намагається окупувати Росія – Борис Ложкін
14/05/2024

З нагоди Дня українців, які рятували євреїв у часи Голокосту, президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін нагадав також про тих, чий подвиг залишився безіменним. Зокрема, про жителів сіл Харківщини, які наразі знову намагається окупувати Росія.

Пильна, Стрілеча, Гатище, Огірцеве, Плетенівка, Липці. Ці села на півночі Харківської області та всі інші на околицях Харкова під час Другої світової війни були місцями масового порятунку для євреїв.

«Назви цих сіл, на жаль, не значаться у списках Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем. Не знайти у ньому й імен рятівників – мешканців цих населених пунктів.

Але практично в кожній історії порятунку євреїв, яким вдалося уникнути смерті у Дробицькому яру у грудні 1941-січні 1942 року, йдеться про те, як, відчувши небезпеку, євреї перебиралися з Харкова до сільської місцевості, де пережили окупацію. Податись у село у 1941-1943 означало вижити», - зазначив Ложкін.

Президент ЄКУ наголосив: «Разом із 2691 українцем-Праведником народів світу, офіційно визнаними Яд Вашем, важливо не забувати і про тисячі безіменних рятівників. У тому числі – мешканців тих сіл, які пережили нацистську окупацію Другої світової та стали притулком для євреїв під час Голокосту, і які сьогодні повторно з 2022 року намагається окупувати Росія».