Ангела Меркель була нагороджена премією Теодора Герцля

30/10/2019

28 жовтня, на засіданні виконавчого комітету Всесвітнього єврейського конгресу, Канцлер Німеччини Ангела Меркель була нагороджена премією імені Теодора Герцля. Нагороду конгрес вручає щорічно, відзначаючи видатних особистостей, які працюють над просуванням ідеалів Герцля про більш безпечний і толерантний світ для євреїв. Делегація Єврейської конфедерації України взяла участь у нагородженні.
Серед лауреатів премії Теодора Герцля минулих років - сім'я Ротшильдів, колишній держсекретар США Колін Пауелл, колишній віце-президент США Джозеф Р. Байден, президент Ізраїлю Шимон Перес, Елі і Маріона Візель, колишні держсекретарі США Генрі А. Кіссінджер і Джордж П. Шульц, а також Рональд Рейган і Аксель Спрінгер посмертно.
Як зазначила канцлер Меркель, акти насильства на грунті антисемітізма спрямовані не тільки проти євреїв. «Це атака на все, на чому стоїть сучасна цивілізація: наші цінності, наші свободи. Ми ніколи не повинні прийняти той факт, що люди живуть в страху через свої релігійні переконання. І ми повинні зробити все від нас залежне, щоб вони могли жити своїм життям вільно і безпечно», - підкреслила вона.
Вручаючи нагороду, Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер відзначив той прогрес, якого досягла Німеччина в справі висвітлення та викорінення свого темного минулого. І саме канцлер Меркель є символом цього неймовірного успіху.
«Ми повинні об'єднатися проти антисемітизму, расизму, ісламофобії, ксенофобії та гомофобії. Ми повинні боротися з ненависниками», - сказав Рональд Лаудер, виклавши ряд кроків, які необхідно зробити. Серед них - посилення охорони всіх синагог і шкіл, посилення покарання за напади на ґрунті антисемітизму, заборона будь-яких висловлювань на грунті ненависті по відношенню до будь-якої групи в Інтернеті, зобов'язання політичних партій відмовитися від будь-якого члена, який пропагує антисемітизм,  заборона всіх політичних партій, що підтримують неонацистську ідеологію.
«Я вважаю цю нагороду, яка носить ім'я Теодора Герцля, зобов'язанням ніколи не задовольнятися досягнутим, а продовжувати прагнути до кращого майбутнього разом з нашими партнерами», - сказала канцлер Меркель.

27-29 жовтня 2019 року в Мюнхені пройшло чергове засідання виконавчого комітету Всесвітнього єврейського конгресу. Єврейська конфедерація України є членом Всесвітнього єврейського конгресу і представляє Україну в цій організації. До складу делегації ЄКУ увійшли Борис Ложкін, Президент ЄКУ і Віце-президент Світового Єврейського конгресу, Борис Фуксман, почесний Президент ЄКУ, Яаков Дов Блайх, Головний Рабин Києва та України, Віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу, член Президії ЄКУ; Андрій Адамовський, співпрезидент ВААД України, Віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу, член Наглядової ради ЄКУ, та Інна Іоффе, директор ЄКУ.