Байопік «Голда» про першу жінку прем'єр-міністерку Ізраїлю вийде в український прокат наприкінці січня

Байопік «Голда» про першу жінку прем'єр-міністерку Ізраїлю вийде в український прокат наприкінці січня
20/10/2023

FILM.UA Distribution представила офіційний український постер біографічної драми «Голда» та оголосила дату початку всеукраїнського прокату екслюзивної кінотеатральної версії. Фільм ізраїльського кінорежисера, лауреата премії «Оскар» Гая Наттіва з’явиться в кінотеатрах 25 січня 2024 року, напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

7 жовтня 2023 року понад 5000 ракет із сектора Гази були випущені по Ізраїлю, а озброєні бойовики вдерлися на територію країни. Історія – циклічна. Рівно 50 років тому під час великого єврейського свята раптовою атакою єгипетських і сирійських військ почалася Війна Судного дня. Війна, що вкотре поставила під питання виживання єврейського народу та незалежність їхньої держави. Тягар відповідальності за долю країни ліг на Голду Меїр – уродженку Києва, людину «сталевого» характеру і першу та єдину жінку прем’єр-міністра Ізраїлю.

Навколо цих визначних подій і розгортається сюжет біографічної драми названої на честь головної героїні – «Голда». Зважаючи на масштаби особистості Голди Меїр, при виборі акторки на головну роль виникла усвідомлена потреба у пошуку непересічної, сильної та неординарної постаті. Вибір режисера пав на лауреатку премії «Оскар», БАФТА та Золотий Глобус британську акторку Гелен Міррен. Її майстерність у відтворенні особистостей жінок-лідерів, зокрема британських монархинь, не лишила жодних сумнівів у тому, що вона здатна втілити всю складність та велич історії такої надзвичайної жінки, як Голда Меїр, на великому екрані.

В інтерв’ю ізраїльському Channel 12 Гелен Міррен зізналася, що до зйомок фільму багато чого не знала про Голду, але сказала, що чітко пам’ятає, — «почуття тріумфу, задоволення та трепету від того, що жінку обрали керувати країною. Це був дуже зворушливий та важливий момент для усіх жінок у світі».

Від початку повномасштабного вторгнення, Гелен Міррен неодноразово висловлювалась на підтримку України. Відтак акторка прикрасила свою сукню брошкою з українським прапором під час прем’єри фільму «Голда» на Берлінале, а до того – озвучила нарис з історії України, яким починається документальний фільм «Свобода у вогні: боротьба України за свободу» про перші шість місяців великої війни росії проти України.

Другу по важливості роль у фільмі виконає ще один великий друг України – американський актор з українським корінням, співзасновник ініціативи BlueCheck Ukraine, яка з перших днів війни втілює гуманітарні проєкти в Україні, та амбасадор ініціативи UNITED24 Лієв Шрайбер. У фільмі він зіграє постать держсекретаря Сполучених Штатів Генрі Кіссінджера, мабуть, одного із найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США 1970-х років. У стрічку потрапила знаменита розмова, де на репліку держсекретаря, що він спочатку американець, а потім уже єврей, Голда Меїр відповіла: «Ми в Ізраїлі читаємо справа наліво».

Реліз стрічки в Україні відбудеться за підтримки Єврейської конфедерації України. З приводу виходу на українські екрани фільму «Голда» президент ЄКУ, віце-президент Всесвітнього Єврейського Конгресу Борис Ложкін сказав: «Перефразовуючи Голду Меїр, про теперішні війни за незалежність України і Ізраїлю можна сказати: Українці і євреї хочуть жити. Наші вороги хочуть бачити нас мертвими. Це залишає небагато місця для компромісу. Ми маємо спільних ворогів – міжнародний тероризм в особі росії, Ірана і їхніх проксі. А киянка Голда Меїр є символом боротьби за незалежність, тому фільм про неї буде безумовно цікавим українським глядачам».

Кінотеатральну дистрибуцію та промо здійснюватиме українська дистрибʼюторська компанія FILM.UA Distribution, у портфелі якої національні та східноєвропейські фільми різного жанру: від авторських стрічок до національних блокбастерів.

"Голда" – важливе кіно для всього світу. Це історія про країну, яка об’єдналася і вистояла проти великих та могутніх сусідів. Як і 50 років тому, Ізраїль знову виборює своє право на існування, так само як Україна. Ми можемо провести чимало паралелей, і сьогодні відчуваємо велику відповідальність, випускаючи в національний прокат цей визначний фільм.

Для нас це вже друга стрічка європейського виробництва на гостро соціальну тему — тему людини на війні. У червні ми випустили польську драму «Хто ти, Філіпе?», яка розповідала про події Другої світовової війни, на черзі – «Голда». Завдяки цим картинам ми не лише транслюємо досвід боротьби інших країн, а й сподіваємося надихнути українських глядачів», – зазначила Надія Коротушка, керівниця кінотеатрального напрямку FILM.UA Distribution.

Про фільм:

1973 рік. «Війна судного дня» у розпалі. Єгипет, Сирія та Йорданія атакують Ізраїль, сподіваючись повернути собі втрачені території. Вирішити цей конфлікт має Голда Меїр — перша жінка-прем'єр-міністр Ізраїлю. Тягар відповідальності за долю країни ще важчий тому, що за фасадом «залізної леді» Голда ховає один похмурий секрет.

 

Режисер: Гай Наттів

Продюсер: Джейн Хукс, Майкл Кун

Сценарист: Ніколас Мартін

Оператор: Яспер Вольф

У ролях: Гелен Міррен, Камілль Коттен, Лієв Шрайбер, Ліор Ашкеназі, Ед Стоппард, Еллі Пірсі, Ремі Гьюбергер, Ден Каплан

Країна: Ізраїль, Велика Британія, США

Рік: 2023

Тривалість: 100 хв

Жанр: байопік, драма