Борис Ложкін підтримав ініціативу посла Ізраїлю назвати вулиці Києва іменами українських Праведників

Борис Ложкін підтримав ініціативу посла Ізраїлю назвати вулиці Києва іменами українських Праведників
28/04/2022

«Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський запропонував меру Києва Віталію Кличку розглянути в якості кандидатів на перейменування вулиць українців, які рятували євреїв під час Голокосту. Цілком підтримую цю пропозицію.

Сучасна історія України щодня народжує нових героїв, але щоб у майбутньому людство могло уникнути воєн, подібних до нинішньої, не можна забувати також і про трагічні події 80-річної давнини, які вилилися у найжахливіший геноцид у світовій історії. Численні факти порятунку євреїв українцями – яскравий та твердий доказ толерантності українців, їх сміливості та готовності жертвувати собою заради порятунку інших життів. А збереження пам'яті про ці вчинки – переконливе застереження від повторення кривавих масових злочинів, скоєних нацистами. І символічно, що пропозиція Міхаеля Бродського прозвучала напередодні Йом-га-Шоа – Дня Катастрофи, який відзначають сьогодні в Ізраїлі.

Єврейська конфедерація України впродовж кількох років реалізує програму «Праведники мого міста» щодо вшанування пам'яті українців – Праведників народів світу. Саме таке почесне звання присуджує ізраїльський Меморіальний комплекс історії Голокосту Яд Вашем представникам неєврейських національностей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв під час Другої світової війни», - написав у Facebook президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.