Член Наглядової Ради ЄКУ Олег Вишняков навів 20 фактів про арабо-ізраїльське протистояння

Член Наглядової Ради ЄКУ Олег Вишняков навів 20 фактів про арабо-ізраїльське протистояння
14/05/2021

На тлі загострення ситуації навколо Ізраїлю член Наглядової Ради Єврейської конфедерації України, почесний консул Держави Ізраїль у Західній Україні Олег Вишняков на своїй сторінці у Facebook навів деякі факти з історії Ізраїлю та участі в ній євреїв і арабів.

«Ситуація навколо Ізраїлю різко погіршується. Ізраїльтян, що сидять під градом ракет, обговорюють майже всі. Багато країн нібито на нашому боці, але, користуючись моментом, відроджують принцип двох держав для двох народів. Інакше кажучи, на шляху до демонтажу Ізраїлю. Під боком у нього хочуть розмістити терористичне угрупування з атрибутами держави, членством в ООН і природньою приналежністю до іранської осі. Ця лінія знаходить підтримку і серед різних політиків.

Пора прозріти, пора відволіктися від декорацій. Нинішній виток конфлікту в який вже раз піднімає перед нами одвічні питання: хто ми такі? Хто такий народ Ізраїлю? Що ми робимо на цій землі? Чому присвоюємо собі право на неї? Чому світ не готовий вважати її нашою?» - пише Вишняков і наводить 20 історичних фактів про арабо-ізраїльське протистояння:

1. Нація і Єрусалим? Ізраїль став державою 1312 років до нашої ери, 2000 років до появи ісламу.

2. Арабські біженці визначилися як «палестинці» тільки в 1967 році, двадцять років після утворення сучасної держави Ізраїль.

3. До захоплення країни в 1272 році до нашої ери євреї жили в ній тисячу років і постійно в ній знаходяться протягом 3300 років.

4. Панування арабів в країні після її захоплення в 635 році тривало лише 22 роки.

5. Протягом понад 3300 років Єрусалим був столицею євреїв. Ніколи Єрусалим не був столицею арабської або мусульманської країни.

6. Єрусалим згадується більш ніж 700 разів у торі і жодного разу в Корані.

7. Цар Давид заснував Єрусалим, нога Мухаммеда ніколи там не ступала.

8. Євреї моляться обличчям до Єрусалима, мусульмани моляться обличчям до Мекки.

9. Арабські і єврейські біженці? У 1948 році керівники арабських країн вмовляли арабів залишити Ізраїль із запевненнями що «очистять» країну від євреїв. 68% з біженців втекли, не бачачи жодного ізраїльського солдата.

10. Єврейські біженці були змушені тікати з арабських країн через жорстокість, переслідувань і погромів з боку арабів.

11. Кількість арабів, які залишили в 1948 році Ізраїль, оцінюється як 630 000, число євреїв, що залишили арабські країни, оцінюється тим же числом.

12. Арабські біженці навмисно не були асимільовані в арабських країнах, не дивлячись на їх величезні площі. Зі 100 мільйонів біженців у світі після Другої Світової Війни арабські біженці складають єдину групу, яка не була прийнята або асимільована в арабських країнах. Всі єврейські біженці були прийняті в Ізраїлі.

13. Арабо-Ізраїльська війна? У арабів 22 держави, не рахуючи Палестини. У євреїв є тільки одна держава. Араби розв'язали всі шість воєн і програли. В усіх війнах Ізраїль захищався і перемагав.

14. Статут організації «Визволення Палестини» досі вимагає знищення держави Ізраїль. Ізраїль передав палестинській автономії більшу частину Західного Берега ріки Йордан і надав їм зброю.

15. Під час йорданського панування святі місця єврейського народу були розграбовані і євреям не було до них доступу. При єврейському керівництві всі святі місця мусульман і християн були збережені і до них був відкритий доступ для віруючих цих релігій.

16. Євреї і араби в ООН? Зі 175 рішень Ради Безпеки до 1990 року 97 були проти Ізраїлю.

17. Із 690 рішень Генеральної Асамблеї до 1990 року 429 були проти Ізраїлю.

18. ООН мовчав, коли були зруйновані йорданцями 58 синагог в Єрусалимі.

19. ООН мовчав, коли йорданці планомірно оскверняли старовинне єврейське кладовище на Оливній горі.

20. ООН мовчав, коли влада Йорданії як при апартеїді не давала євреям сходити на Храмову гору і молитися біля Стіни Плачу.

«Чи чув хтось про «Ізраїльських терористів», що захоплюють літаки, заручників або підривають машини біля посольств? Ізраїльські діти підпалюють в Ізраїлі арабські машини?

Миру час зрозуміти, що це конфлікт між демократичною державою Ізраїль і радикальним ісламом!» - підсумував Вишняков.