ЄЄК: Вперше представники чотирьох релігійних громад працюватимуть разом над спільним проєктом SASCE щодо посилення безпеки

ЄЄК: Вперше представники чотирьох релігійних громад працюватимуть разом над спільним проєктом SASCE щодо посилення безпеки
30/03/2021

УКР

Як тільки злочинець, що скоїв напад на синагогу в Галле 9 жовтня 2019 року зрозумів, що йому не вдасться вбити євреїв, він напав на турецький ресторан.

 

Напади на мечеті Крайстчерча і Берума, церкви в Сент-Етьєн-дю-Рувре та Ніцці і, на жаль, багато інших, актуалізували невідкладність і важливість співробітництва між різними релігійними громадами в області безпеки.

 

У червні 2020 року Генеральне управління з міграції та внутрішніх справ Європейської комісії (DG-HOME) оголосило конкурс пропозицій щодо посилення захисту молитовних будинків в Європі в якості одного з пріоритетів свого Фонду внутрішньої безпеки - поліції (ISF-P).

 

ISF-P - це спеціальний засіб для збільшення можливостей ЄС і держав-членів в області ефективного управління ризиками та кризами, пов'язаними з безпекою, і підготовки до захисту людей від терористичних актів та інцидентів, що несуть загрозу життю.

 

Security and Crisis Centre (SACC) EJC прийняв рішення налагодити партнерські відносини з трьома авторитетними християнськими, мусульманськими і буддійськими організаціями:

 

- Конференція європейських церков

 

- Значення віри

 

- Європейський буддійський союз

 

Результатом цього партнерства став проєкт «Удосконалення безпеки релігійних громад і організацій Європи" ( 'Safer and Stronger Communities in Europe' SASCE).

 

SASCE - це багаторівневий проєкт зі значного посилення безпеки в місцях відправлення культу і на прилеглій території, а також вдосконалення безпеки всередині і між християнськими, буддійськими, мусульманськими та єврейськими громадами.

 

Проект SASCE був нагороджений фондом ISF-P Європейської комісії. Вперше представники чотирьох релігійних громад працюватимуть разом над спільним проєктом щодо посилення безпеки.

Проект SASCE, який буде повністю фінансуватися Європейською комісією, розділений на два основних компоненти:

1. Чотири партнерські організації створять контент для лідерів громад та організацій, їх членів та співробітників (основні інструменти безпеки, поінформованість про безпеку, управління кризами). Згодом з'явиться мережа фахівців з використання даного контенту, які потім поширять його за допомогою тренінгів, брифінгів у громади і організації, а також завдяки більш широким комунікаційним кампаніям по всій Європі.

Проєкт спрямований також на зміцнення довіри і співпраці між громадянським суспільством і державними структурами, вдосконалення контактів між лідерами громад та правоохоронними органами.

2. SACC від EJC забезпечить будівлі громад по всій Європі 1000 планшетів для екстреного зв'язку. Ця частина проєкту відноситься тільки до єврейських громад і організацій.

Ми сподіваємося, що даний проєкт стане початком довгострокової міжконфесійної співпраці в області безпеки, який справить позитивний ефект на наші громади і організації як в Європейському Союзі, так і за його межами.