Книгу про 2 659 Праведників народів світу України видадуть ЄКУ і Меморіальний Центр Голокосту Бабин Яр

Книгу про 2 659 Праведників народів світу України видадуть ЄКУ і Меморіальний Центр Голокосту Бабин Яр
13/05/2021

«Книга Праведників народів світу України» вийде до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. Вона буде присвячена українцям, які рятували євреїв під час Другої Світової війни. Книгу підготували Єврейська Конфедерація України спільно з Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр", повідомляє МЦХБЯ.

Звання «Праведник народів світу» присуджується Ізраїльським Національним меморіалом Катастрофи (Голокосту) і Героїзму "Яд Вашем" з 1953 року. В Україні налічується 2 659 Праведників, офіційно визнаних Яд Вашем.

«2659 чоловік «Праведників народів світу» - це 2659 драматичних історій, унікальних прикладів відваги і героїзму. В нашій Книзі буде багато таких історій, в тому числі фотографії Праведників і врятованих людей», - зазначив Борис Ложкін, президент Єврейської конфедерації України.

За кількістю Праведників народів світу Україна займає 4-е місце в світі. Однак українців, які рятували євреїв, було значно більше, йдеться в повідомленні Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр». Це пов'язано з тим, що основний етап збору інформації про подвиги Праведників припав на радянський період історії України, коли пам'ять про Голокост в СРСР піддавалася забуттю або спотворенню.

«Праведники народів світу часто були єдиним променем надії для приречених. Ці люди ризикували власним життям і життям своїх родичів, рятуючи євреїв від переслідувань. У притчах царя Соломона йдеться: «Всяка дорога людини пряма в її очах, та керує серцями Господь». Ці люди – праведники за законами Божими, які вище людських стандартів», - заявив голова наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський.

На сьогодні живі лише 18 українців, удостоєних "Яд Вашем" звання «Праведник народів світу».

У київському урочищі Бабин Яр 29-30 вересня 1941 року нацистами було розстріляно 33 771 єврея. Розстріли в Бабиному Яру тривали до 1943 року. За цей час тут було вбито понад 100 тис. чоловік, більшість з яких були євреї.

Всього під час Другої світової війни нацисти знищили на території України 1,5 млн євреїв.