"Ми надзвичайно пишаємося результатами дебютного Kyiv Jewish Forum", - Борис Ложкін

Boris Lozhkn at inaugural Kyiv Jewish Forum
08/05/2019

Більше 500 учасників з Ізраїлю, США, Європи та України взяли участь у першому Kyiv Jewish Forum, організованому Єврейською Конфедерацією України 5-7 травня 2019 року. Успіх заходу – першої міжнародної єврейської конференції в Україні – ілюструє відродження української єврейської громади та її ролі у світовому єврействі.

Значення Форуму для України та її міжнародних партнерів підтверджується участю державних високопосадовців та єврейських лідерів. Серед гостей Форуму були Президент України Петро Порошенко, Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд С. Лаудер, Спеціальний посланець США з питань моніторингу та боротьби з антисемітизмом Ілан Карр, Президент Національного фонду підтримки демократії США Карл Гершман, Президент єврейської ради Британської співдружності Лорд Мендельсон, відомий ізраїльський правозахисник Натан Щаранський та багато міністрів і членів парламентів з усього світу. 

У заході також взяли участь Патріарх Української Греко-Католицької Церкви – Святослав Шевчук, та Предстоятель Православної Церкви України – Митрополит Епіфаній.

«Ми відчули, що настав час возз'єднати українську єврейську громаду зі світовим єврейством, створивши в Києві всеохоплюючу міжнародну дискусійну платформу. Ми надзвичайно пишаємося результатами цієї дебютної події та хочемо подякувати всім нашим партнерам за успіх цього форуму», - сказав Борис Ложкін, президент Єврейської конфедерації України і віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу.

Kyiv Jewish Forum був організований ЄКУ разом із такими організаціями як Всесвітній єврейський конгрес, Євро-Азіатський єврейський конгрес, Європейський єврейський конгрес, «Українсько-єврейська зустріч», Благодійний фонд "Меморіал Голокосту "Бабин Яр", депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з державою Ізраїль, та група TIS. 

Україна, колиска хасидизму, посідає особливе місце в історії іудаїзму. До Другої світової війни єврейська громада України була однією з найбільших у світі і становила понад 15% населення країни. Значна частина єврейського населення США та Ізраїлю походить з України.

Центральною темою Форуму стала боротьба з антисемітизмом. Багато спікерів висловили глибоку стурбованість зростанням рівня антисемітизму в США та Європі. «Боротьба з антисемітизмом є пріоритетом номер один для ЄКУ», - зазначив Борис Ложкін.

Президент Всесвітнього Єврейського Конгресу Рональд С. Лаудер сказав, що «євреї мають жити в мирі без страху» – і ця думка постійно лунала на конференції. Під час Форуму пан Лаудер був нагороджений медаллю митрополита Андрія Шептицького за поглиблення відносин між українцями та євреями. 

Спеціальний посланець США з питань моніторингу та боротьби з антисемітизмом Ілан Карр високо оцінив демократичний прогрес України, назвавши «надзвичайним» той факт, що єврейство лідера президентських перегонів не стало проблемою для українців під час останніх виборів, і що Україна є єдиною країною в світі, крім Ізраїлю, де обраний президент та прем’єр-міністр мають єврейське походження. Карр також підкреслив готовність США підтримувати та надавати Україні можливість зробити ще більш досягнень на цьому шляху, та наголосив на необхідності того, щоб євреї та неєвреї разом боролись проти всіх форм антисемітизму. 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін підтвердив повну підтримку Ізраїлю урядом України та заявив, що «ми ніколи не можемо йти на компроміс у питанні безпеки Ізраїлю».

Оскільки Україна знову виступає як центр єврейського відродження, ЄКУ сподівається перетворити Kyiv Jewish Forum на щорічну подію та провести ще багато зустрічей.

Повний фотозвіт з можливістю завантаження шукайте тут.