Президент ВЄК Рональд Лаудер засудив антиізраїльські резолюції Асамблеї ВООЗ та Ради ООН з прав людини

Президент ВЄК Рональд Лаудер засудив антиізраїльські резолюції Асамблеї ВООЗ та Ради ООН з прав людини
31/05/2021

Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер відреагував на прийняття двох антиізраїльських резолюцій Асамблеї Всесвітньої організації охорони здоров'я та Ради ООН з прав людини, назвавши їх «безсоромними» і заявивши, що вони паплюжать репутацію Організації Об'єднаних Націй і органів, що діють під її егідою. Про це повідомляється на сайті World Jewish Congress.

Зокрема, Лаудер заявив, що «деякі держави-члени ООН, схоже, вважають, що, виправдовуючи ХАМАС і спотворюючи факти, вони отримають дешеві політичні очки проти Ізраїлю. Справжніми програвшими, звичайно ж, є палестинці в Газі, що цинічно взяті в заручники терористичною організацією, яка претендує на те, щоб говорити від їхнього імені. І знову правда стала жертвою безсовісної шаради».

Також Лаудер додав, що «для країн, що просувають цей порядок денний, брехня, очевидно, не є гріхом - незалежно від наслідків, і навіть якщо репутація ООН знову буде заплямована. Ми всі вже йшли цим шляхом».

Голосування минулого четверга в Женеві під час спеціальної сесії Ради з прав людини ООН було зосереджено на односторонній резолюції, що закликає до створення безстрокової комісії з розслідування конфлікту, при цьому в документі жодного разу не був згаданий ХАМАС. Резолюція була прийнята 24 голосами проти 9 і при 14 таких, що утрималися. Спеціальна сесія була вже дев'ятою за рахунком, націленою на Ізраїль - непропорційно велика кількість, враховуючи, що КПЛ ООН провела всього 30 таких сесій з моменту свого заснування в 2006 році.

До рішення КПЛ ООН Асамблея Всесвітньої організації охорони здоров'я провела минулої середи чотирьохгодинне засідання для голосування по резолюції, присвяченій стану охорони здоров'я на палестинських територіях. Щорічна резолюція, єдина в цьому технічному органі, присвячена конкретному регіону, була прийнята 83 голосами "за", 14 "проти" при 39 аких, що утрималися.

WJC вітає усі країни, які виступили проти хоча б однієї з цих резолюцій, а саме: Австралію, Австрію, Бразилію, Болгарію, Камерун, Канаду, Колумбію, Чеську Республіку, Німеччину, Гондурас, Угорщину, Малаві, Маршаллові Острови, Нідерланди, Великобританію, Уругвай і США, зазначається в заяві ВЄК.