Президент WJC Рональд Лаудер пропонує створити аналог НАТО на Близькому Сході

Президент WJC Рональд Лаудер пропонує створити аналог НАТО на Близькому Сході
03/03/2021

НАТО в 1949 році створювалося для протидії радянській загрозі та зі своїм завданням впорався ефективно. Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер у 1980-і роки працював у Пентагоні, був послом США в Австрії і особисто переконався в ефективності таких міждержавних об'єднань.

Сьогодні Рональд Лаудер пропонує створити аналог НАТО, але у Близькосхідному регіоні. Middle East Defense Organization (MEDO) - таку назву може отримати Близькосхідне НАТО, і, на думку Лаудера, для цього є всі передумови, а головне - готовність країн регіону об'єднатися для спільного захисту від загальних загроз. При цьому мова йде про арабо-ізраїльський союз. Про це президент WJC написав на Arab News.

«Перед лицем зростаючої загрози з боку Ірану і слабкості світу, ураженого коронавірусом, шлях до самозахисту здається єдиним для руху вперед. Ізраїльтяни і араби повинні скористатися можливістю для спільної роботи, щоб врятувати Близький Схід від катастрофи екстремізму та ядерних озброєнь, що насувається», - пише Лаудер.

За словами Лаудера, успіхи торішньої угоди Авраама, за яким перелік країн арабського світу, що налагодили відносини з Ізраїлем, значно розширився, вселяють надію на успіх задуманого об'єднання. Тільки минулого року після тривалого протистояння були підписані угоди між Ізраїлем і ОАЕ, Бахрейном, Суданом і Марокко. Вони приєдналися до Єгипту, який першим ще у 1979 році відновив відносини з Ізраїлем, та Йорданії, яка зробила це у 1994 році.

Численні контакти Рональда Лаудера з представниками інших країн арабського світу підтверджують, що в арабо-ізраїльських настроях настав перелом, і більшість країн готові припинити майже столітнє протистояння.

«Майже усі араби, з якими я розмовляв, - пише Лаудер, - сказали, що єдиний союзник (проти Ірану), якому вони беззастережно довіряють, - це Ізраїль. І майже усі ізраїльтяни, з якими я розмовляв, сказали, що єдиний союзник (проти Ірану), якому вони беззастережно довіряють, - це арабський світ».

Президент WJC прогнозує, що до MEDO в майбутньому можуть приєднатися також Греція, Кіпр і деякі африканські країни.