Руйнування ханукії у Києві ЄКУ вважає актом розпалювання міжнаціональної ненависті

Руйнування ханукії у Києві ЄКУ вважає актом розпалювання міжнаціональної ненависті
12/12/2020

Єврейська конфедерація України глибоко стурбована кричущим актом вандалізму, який був здійснений 10 грудня, на початку свята Ханука, на Контрактовій площі у Києві, де була перекинута святкова ханукія.

Звертає на себе увагу відверта провокаційна поведінка виконавця, який відкрито скоїв даний акт, зафіксувавши свій злочин на відео, супроводивши його промовою антисемітського характеру.

Хоча поліція вже встановила особу вандала, Андрія Рачка, і порушила справу за статтею про хуліганство, Єврейська конфедерація України вважає, що дана кваліфікація не відповідає самій суті злочину і ступеню завданих збитків репутації України. Про те, що подібна кваліфікація не є адекватною скоєному злочину говорить і те, що наступного дня, вже після отримання повідомлення про порушення кримінальної справи, Андрій Рачок зробив другу спробу повалити ханукію.

Закликаємо правоохоронні органи розслідувати цей злочин за статтею 161 КК України щодо порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

Цей інцидент вкотре підтвердив необхідність прийняття Україною міжнародного визначення антисемітизму (IHRA), щоб надалі подібні випадки мали чітку юридичну кваліфікацію і не дозволяли виконавцям відчувати свою безкарність.