У Києві не відзначатимуть ювілеї осіб, причетних до співпраці з нацистським режимом, - рішення суду

У Києві не відзначатимуть ювілеї осіб, причетних до співпраці з нацистським режимом, - рішення суду
28/07/2020

Апеляційний адміністративний суд заборонив святкувати у Києві ювілеї деяких осіб, які співпрацювали з нацистським режимом і були активними прихильниками антисемітизму. Таким чином, Апеляційний суд підтвердив рішення Окружного суду міста Києва, яке було винесене ще 12 березня 2020 року за позовом Андрія Портнова, а постанову Київради від 27.02.2020 про святкування цих дат остаточно зупинив.


Київрада у 2020 році планувала відзначати ювілеї Івана Полтавця-Остряниці, Василя Левковича, Уласа Самчука, Василя Сидора, Юрія Липи, Володимира Кубійовича, Василя Галаса і Андрія Мельника. Тим часом, включення цих осіб до переліку представників українського національно-визвольного руху, пам'ятні дати яких слід святкувати, було розцінено як порушення Закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки».


Єврейська конфедерація України одразу після ухвалення Київрадою рішення про святкування ювілеїв названих осіб заявила про неприйнятність подібних дій. Зі спільною заявою, що засуджує таку практику, виступили також посол Держави Ізраїль Джоель Ліон і Республіки Польща Бартош Ціхоцький.


Єврейська конфедерація України виступає за збереження пам'яті про Голокост. Діяльність конфедерації спрямована на зміцнення розуміння причетності єврейської громади до розвитку України. Ми також активно виступаємо за боротьбу з антисемітизмом і мотивуємо міжнародну підтримку незалежності України. Саме тому Єврейська конфедерація України вітає скасування рішення Київради.