ЗАЯВА ЄВРЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АНТИСЕМІТСЬКОГО ІНЦИДЕНТУ 14 ЖОВТНЯ 2021

ЗАЯВА ЄВРЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ УКРАЇНИЗАЯВА ЄВРЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АНТИСЕМІТСЬКОГО ІНЦИДЕНТУ 14 ЖОВТНЯ 2021
19/10/2021

Єврейська Конфедерація України закликає правоохоронні органи неупереджено розслідувати інцидент під час підготовки до Маршу Нації в Києві 14 жовтня 2021 року, коли один з учасників маршу, Кахабер Кардава, вигукнув гасло беззаперечно антисемітського змісту.

Вважаємо, що такого роду правопорушення підпадає під дію Закону про запобігання та протидію антисемітизму, прийнятого напередодні Верховною Радою. Міжнародно визнане визначення антисемітизму, прийняте Україною, надає правоохоронним органам підстави визнати публічне висловлювання Кардави таким, що розпалює міжнаціональну ненависть і притягти правопорушника до відповідальності відповідно закону.

Звертає на себе увагу також те, що свої антисемітські заклики Кардава озвучив відразу після виходу статті експрезидента РФ Дмитра Медведєва, в якій він торкнувся походження Президента України Володимира Зеленського: «нинішній президент цієї змученої країни - людина певних етнічних коренів».

Закликаємо політиків і громадських діячів у своїх заявах не використовувати антисемітську і ксенофобську риторику, яка може бути використана як інструмент впливу на суспільні настрої.

Єврейська конфедерація України рішуче виступає за припинення будь-яких проявів антисемітизму і ненависті до представників інших національностей, що живуть в Україні.