У 2021 році в Україні антисемітизм перейшов в онлайн - МВС

У 2021 році в Україні антисемітизм перейшов в онлайн - МВС
19/07/2021

З початку 2021 року в Україні за фактами проявів антисемітизму було порушено 7 кримінальних справ, при цьому 5 з них були пов'язані з антисемітською активністю в соціальних мережах. Про це у листі на адресу Єврейської конфедерації України повідомляє Міністерство внутрішніх справ України.

Так, поширення матеріалів, що ображають національні та релігійні почуття євреїв, в ході моніторингу мережі інтернет правоохоронцями були зафіксовані з боку жителів Києва, а також Черкаської, Чернівецької і Волинської областей.

Крім цього, працівники правоохоронних органів оперативно відреагували на публікацію на сайті dilo.net.ua про те, що 9 травня у Львові за адресою вул. Личаківська, 9 були розклеєні листівки ксенофобського характеру, що містили, серед іншого, закреслену Зірку Давида.

Відзначається також, що 6 червня у вінницькому картинг-клубі GT групі євреїв було відмовлено в обслуговуванні за національною ознакою.

За всіма перерахованими фактами були розпочаті досудові розслідування, при цьому за однією з кримінальних справ провадження було закрито на підставі статті 284 КПК України.

Співпраця Єврейської конфедерації України і МВС в області моніторингу та превентивних заходів почалася в 2018 році після зустрічі президента ЄКУ Бориса Ложкіна з керівництвом МВС, і з тих пір спільні дії ЄКУ і МВС демонструють свою ефективність.

В цілому, у порівнянні з попередніми роками, кількість злочинів, що мають ознаки проявів антисемітизму, в 2021 році дещо знизилася. У 2019 році, за даними МВС, було відкрито 16 кримінальних справ за фактами проявів антисемітизму, а в 2020 - 18.