Ізраїль відзначає День пам'яті полеглих у війнах і жертв терору

Ізраїль відзначає День пам'яті полеглих у війнах і жертв терору
14/04/2021

23 928 чоловіків і жінок загинули на бойовому посту, захищаючи право єврейського народу на свою незалежність. Від рук терористів загинули 3158 мирних жителів Ізраїлю та іноземних громадян.

Четвертий день місяця Іяр за єврейським календарем - день, що передує святам незалежності Ізраїлю - присвячений пам'яті тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і безпеку Єврейської держави. Цього року, в зв'язку з близькістю суботи, церемонії перенесені вперед на два дні, повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ Ізраїлю.

Календарна близькість Дня пам'яті полеглих у війнах Ізраїлю і жертв терору, а також Дня Незалежності покликана служити нагадуванням про те, якою важкою ціною заплатив єврейський народ за відновлення свого національного суверенітету. У День пам'яті нація висловлює свою подяку синам і дочкам, які пожертвували собою для захисту єврейського народу в його країні.

День пам'яті (на івриті "Йом ха-зікарон"), церемонії якого починаються ввечері 13 квітня 2021 року, поєднує в собі колективну скорботу нації і особисте горе тих, хто втратили на війні і в терактах своїх близьких, рідних і друзів. Офіційні меморіальні церемонії відкриваються о восьмій годині вечора загальнонаціональною хвилиною мовчання, оголошуваною хвилинною сиреною пам'яті.

Завдяки ефективному зниженню масштабів захворюваності на коронавірус в Ізраїлі, церемонії Дня пам'яті пройдуть цього року за участю рідних і близьких полеглих воїнів, жертв терору і представників громадськості.

З 1860 року, коли перші єврейські переселенці залишили периметр стін Старого міста в Єрусалимі, щоб побудувати перші єврейські квартали, і до цього дня, на захисті Землі Ізраїлю і її народу, на бойовому посту і під час виконання службових обов'язків впали 23 928 чоловіків і жінок, місце поховання 549 з них досі невідомо. До цього числа входять члени перших добровільних єврейських сторожових бригад і збройних дружин, бійці й активісти єврейських підпільних організацій підмандатної Палестини, воїни Єврейської бригади, які брали участь у бойових діях Другої світової війни, військовослужбовці Армії оборони Ізраїлю, поліцейські, співробітники Служби загальної безпеки (ШАБАК) і розвідки («Мосад») і співробітники Ізраїльського управління в'язниць.

З часу закінчення Війни за Незалежність жертвами терору стали 3158 чоловік, в тому числі 120 іноземних громадян. 100 громадян Ізраїлю загинули в терактах за кордоном. За минулий рік від рук терористів загинули Естер Хорган і Шай Охайон. 3262 ізраїльтян, що живуть сьогодні, стали сиротами в результаті терактів - в тому числі 121 особа втратила обох батьків, 800 вдів і вдівців, і 975 батьків, які втратили дітей.

Державна церемонія відкриття Дня пам'яті полеглих і жертв терору пройде цього року біля Стіни плачу і транслюватиметься в прямому ефірі о 20.00 за ізраїльським часом. Президент Ізраїлю Реувен Рівлін виступить на церемонії з традиційним зверненням до нації. У церемонії також візьмуть участь начальник Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю генерал-лейтенант Авів Кохаві, рабин Стіни плачу і святих місць Шмуель Рабинович, мер Єрусалиму Моше Леон і головний військовий рабин Еяль Крим. Церемонія відкриється хвилинною сиреною пам'яті.

О 19.50 за ізраїльським часом на меморіалі танкових військ Ізраїлю в Латруне почнеться традиційна церемонія Дня Пам'яті англійською мовою, організована проектом Masa Israel для єврейських громад діаспори. Цього року церемонія транслюватиметься в прямому ефірі на сторінці проєкту в соціальній мережі Facebook.

Традиційний мистецький захід "Співаємо їх пам'яті" почнеться в ізраїльському парламенті - Кнесеті - о 21 годині за ізраїльським часом і транслюватиметься в прямому ефірі на сайті Кнесету.

 

Міністерство закордонних справ Ізраїлю згадує в цей день своїх співробітників, які загинули від рук терористів при виконанні службового обов'язку на захисті інтересів Єврейської держави в різних країнах світу

.Министерство иностранных дел Израиля-1Министерство иностранных дел Израиля-2

Стіна Пам'яті загиблих дипломатів і членів їх сімей в штаб-квартирі міністерства закордонних справ Ізраїлю в Єрусалимі.

День Памяти-3

Молитва "Ізкор" Дня пам'яті полеглих у війнах Ізраїлю і жертв терору

Так згадає Господь душі солдат Армії Оборони Ізраїлю і душі воїнів підпілля, які, пожертвувавши собою заради освячення Імені Його, народу і країни Ізраїлю, впали у війнах Ізраїлю за звільнення нашої святої країни.

За підтримки Б-га Воїнств, Б-га загонів Ізраїлю, вони зробили дійсністю становлення держави, звільнення народу і країни, і Єрусалиму, святого міста.

Легші за орлів і сильніші від левів були вони у своїй готовності допомогти народу в чесноті і принести вічну перемогу Ізраїлю.

Пам'яті про їх самопожертву і мужність не буде кінця на віки віків. Отож, долучаться душі їхні до сонму вічно живих - до душ Авраама, Іцхака і Яакова, і до душ інших героїв Ізраїлю і тих, хто освятив Ім'я Б-га та перебуває у Саду Еденському. І проголосимо: Амен!

 

Наступного дня, 14 квітня, об 11 годині за ізраїльським часом, по всій країні пролунає двохвилинна сирена пам'яті, що знаменує початок траурних церемоній на 52 військових кладовищах і меморіалах по всьому Ізраїлю.

Традиційна поминальна церемонія на головному військовому кладовищі Ізраїлю на горі Герцля відбудеться у "Національному меморіальному залі". У ній візьмуть участь президент Ізраїлю Реувен Рівлін, прем'єр-міністр Біньямін Нетаніягу, міністр оборони Бені Ганц, начальник Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю Авів Кохаві і керівники служб безпеки. На горі Герцля також пройдуть церемонії пам'яті жертв терору і бійців єврейського підпілля, полеглих у боротьбі за відродження єврейської держави. Протягом усього дня військовослужбовці Армії оборони Ізраїлю будуть зачитувати в Залі пам'яті імена загиблих.

Із заходом сонця 14 квітня День Пам'яті полеглих завершиться церемонією відкриття заходів 73-го Дня незалежності Ізраїлю.