На 18-му Всесвітньому конгресі юдаїки було представлено дослідження проєкту ЄКУ з вивчення історії євреїв України

На 18-му Всесвітньому конгресі юдаїки було представлено дослідження проєкту ЄКУ з вивчення історії євреїв України
17/08/2022

У Єврейському університеті в Єрусалимі в рамках 18-го Всесвітнього конгресу юдаїки у сесії «Сільські євреї України в епоху Нового часу» доктор Джудіт Калік представила дослідження «Євреї у системі виробництва та реалізації горілки в Україні. 1569-1897 рр.».

Д-р Калік входить до числа вчених, які займаються вивченням історії євреїв України з давніх часів до наших днів у складі проєкту, ініційованого Єврейською конфедерацією України спільно з Євро-Азіатським Єврейським Конгресом.

Проєкт реалізується за підтримки Центру досліджень діаспори ім. Гольдштейн-Горена Тель-Авівського університету та спрямований на вивчення тисячолітньої історії спільного проживання та взаємного впливу євреїв та українців. На відміну від традиційного включення українського єврейства до складу «російського» - царського та радянського, – об'єктом дослідників є Україна як автономна одиниця, яка зробила унікальний та багатий внесок у культуру, науку, мистецтво, релігію та суспільне життя євреїв.

«Єврейське життя на українській землі налічує віки. Так званий єврейський лист, знайдений у Каїрській генізі, повідомляє, що вже у 10 столітті у Києві жили євреї. Є низка тем і ракурсів, які підлягають серйозному академічному вивченню з метою поглиблення нашого розуміння історії», – прокоментував участь цього проєкту у Всесвітньому конгресі юдаїки президент ЄАЄК д-р Михайло Мірілашвілі.

В рамках сесії «Сільські євреї України в епоху Нового часу» свої доповіді представили також Владислава Москалець («Сільське єврейське населення Карпатського Передгір'я»), Юлія Русакова («Єврейське орендне володіння у Луцькому повіті Польсько-Литовської Співдружності», 1569–1647 рр.) та Рафаель Кройзер («Перспектива містян: сільські євреї, фігура та образ»).