Делегація Єврейської Конфедерації України відвідала Кнесет

14/11/2019

У понеділок 11 листопада відбулася зустріч делегації Єврейської Конфедерації України в складі 25 осіб на чолі з її президентом Борисом Ложкіним зі спікером Кнесету Юлієм Едельштейном.

Ложкін повідомив, що Конфедерація повністю підтримує усі ініціативи Ізраїлю і сподівається продовжити й надалі зміцнювати співпрацю і зв'язки між державою Ізраїль і єврейськими громадами України, а також єврейськими громадами інших країн.

Ложкін розповів про успіх першого Київського Єврейського Форуму, що відбувся у цьому році та зібрав понад 500 учасників з усього світу, і запросив Едельштейна стати почесним спікером на другій зустрічі Форуму.

В ході зустрічі Президент ЄКУ Борис Ложкін зазначив, що Конфедерація приділяє особливу увагу боротьбі з антисемітизмом в Україні і надає всебічну підтримку єврейським громадам країни, реалізує різноманітні освітні програми та соціальні проекти. Крім того, ЄКУ веде роботу з низкою муніципалітетів України з питання перейменування вулиць в українських містах на честь праведників народів світу, які рятували єврейські життя під час Голокосту.

Спікер Кнесету повідомив, що відносини між Україною і Ізраїлем активно розвиваються, хоча визнання національними героями неоднозначних українських діячів не може відбитися на них позитивно. Він зазначив, що Ізраїль очікує від української влади систематичного розслідування всіх випадків антисемітизму і прийняття відповідних заходів.

Юлій Едельштейн, уродженець українського міста Чернівці, довгі роки боровся за право репатріюватися з СРСР, був арештований КДБ і три роки провів у тюрмі. Після переїзду він зайнявся суспільно-політичною діяльністю, особливу увагу приділяючи питанню репатріації.

На знак визнання його заслуг, українська делегація вручила Юлію Едельштейну почесну медаль Єврейської конфедерації України «Тисяча сердець», випущену до сторічного ювілею репатріації на кораблі «Руслан». У 1919-му році з Одеси в Яффу прибув корабель «Руслан» з 600 репатріантами на борту. Значна їх частина виїжджала з країни за підробленими документами, рятуючись від погромів і війни. З прибуття «Руслана» прийнято починати відлік Третьої алії.

До складу делегації увійшли почесний президент ЄКУ Борис Фуксман, члени президії Яків Дов Блайх та Григорій Шверк, члени наглядової ради ЄКУ Андрій Адамовський, Олександр Сусленський, Микола Петренко та інші.