ЄКУ солідарна з потерпілими в Сан-Дієго

30/04/2019

Єврейська конфедерація України приєднується до Всесвітнього єврейського конгресу і Європейського єврейського конгресу в вираженні засудження і скорботи після того, як бойовик відкрив вогонь в синагозі Хабаду у містечку Повей поблизу Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США, під час ранкової служби в суботу, убивши жінку і поранивши ще трьох людина.

Найгірший кошмар єврейської громади знову став реальністю.

У понеділок до Сан-Дієго прибула делегація Всесвітнього єврейського конгресу, щоб висловити солідарність з місцевою єврейською общиною. Делегація представляє понад 100 єврейських громад по всьому світу, пов'язаних з ВЄК, в тому числі і ЄКУ.

Генеральний директор ВЄК Роберт Сінгер зазначив: «Євреї всього світу стоять пліч-о-пліч з єврейською громадою Повея, в шоці і невірі через жахіття, яке розгорнулося під час молитви в останній день Пасхи. Терор невибірковий, і ми повинні визнати, що, поки ми не зробимо все від нас залежне, щоб зупинити його, всі ми є потенційними жертвами. Ми повинні проявляти пильність у відстоюванні наших цінностей: свободи, терпимості, демократії і безпеки для всіх. Під загрозою огидної ненависті ми повинні бути солідарні з усіма релігійними громадами світу. Ми ніколи не повинні здаватися».

«На жаль, ця атака, яка сталася рівно через шість місяців після масового вбивства в Піттсбурзі, демонструє дуже тривожну тенденцію зростання антисемітизму в США», - зазначив д-р Моше Кантор, президент ЄЄК. «У поєднанні з жахливою антисемітської карикатурою в New York Times на вихідних, а також неодноразовими спробами місцевих політичних лідерів применшити, приховати і навіть в деяких випадках виправдати антисемітизм, це означає, що, на жаль, США рухаються до європейського рівня антисемітизму. Ми закликаємо світових лідерів серйозніше ставитися до боротьби з антисемітизмом і засуджувати тих, хто поширює ненависть, оскільки в підсумку це стає проблемою для суспільства в цілому».