Єврейська конфедерація України проведе Другий Kyiv Jewish Forum у вересні

Єврейська конфедерація України проведе Другий Kyiv Jewish Forum у вересні
16/07/2020

Про намір провести Другий Kyiv Jewish Forum стало відомо за підсумками засідань Президії та Наглядової ради Єврейської конфедерації України, які пройшли 15 липня в режимі відеоконференції. Про плани проведення Форуму повідомив Президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

Другий Kyiv Jewish Forum пройде в онлайн-режимі. Його проведення заплановане на кінець першої декади вересня. Партнером ЄКУ у проєкті Форум цього року виступає ізраїльська медіагрупа Jerusalem Post.

На Форумі планується обговорити питання, актуальні для єврейських громад усього світу: збереження пам'яті про Голокост, проблему антисемітизму, життя під час пандемії коронавірусу та багато інших. Окрему увагу на Форумі планується приділити ролі євреїв у перемозі над фашизмом під час Другої світової війни і питанню будівництва Меморіалу в пам'ять про трагедію у Бабиному Яру. У 2021 році виповнюється 80 років масових розстрілів київських євреїв.

Нагадаємо, перший Kyiv Jewish Forum пройшов у Києві 5-7 травня 2019 року і зібрав понад 500 учасників з різних країн. Він став знаковою подією єврейського життя не тільки України, а й усього світу.

Також на засіданні Наглядової ради ЄКУ обговорили подробиці продовження проєкту щодо увічнення пам'яті Праведників народів світу. Проєкт «Праведники мого міста», в ході якого іменами Праведників - жителів конкретних міст і сіл, називаються вулиці, сквери і встановлюються пам'ятні знаки, розпочався наприкінці 2018 року, і на сьогодні вже 22 вулиці названі на честь Праведників, ще 8 готуються до перейменування, був закладений 1 сквер і встановлено 5 пам'ятних знаків.

12 серпня у Мелітополі, в рамках проєкту «Праведники мого міста», буде відкрито меморіал на честь Праведників народів світу.