Ложкін, Шверк та Сусленський взяли участь в інавгурації Кнесету

04/10/2019

Вчора в ізраїльському Кнесеті відбулася церемонія приведення до присяги парламенту 22-го скликання. Єдиною офіційно запрошеною іноземною делегацією стала українська. До складу делегації увійшли президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, член президії ЄКУ Григорій Шверк, член наглядової ради ЄКУ, президент Всеукраїнської єврейської ради Олександр Сусленський.

Члени делегації не тільки привітали новообраних членів парламенту, а й провели зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, спікером Кнесету Юлієм Едельштейном, а також лідерами політичних сил

Центральною темою виступів президента Реувена Рівліна та голови Кнесету Юлія Едельштейна стала національна єдність. Ця тема сьогодні особливо актуальна для Ізраїлю - всього півроку тому парламент вперше в історії держави не зміг сформувати коаліцію у відведений термін. Кнесет був розпущений, відбулися нові вибори.

Як нагадав Юлій Едельштейн, саме національна роз'єднаність вже двічі приводила до розпаду незалежної єврейської держави - Об'єднаного царства і Хасмонейский держави. «Коли євреї боролися із зовнішнім ворогом - вони були в силах руйнувати імперії. Але як тільки починалася громадянська війна між самими євреями, все валилося як картковий будиночок», — відзначив Едельштейн.

«Ця тема близька не тільки ізраїльтянам. Історія України повна аналогічних прикладів: від Київської Русі до УНР. Впоратися з проблемою роз'єднаності, особливо перед обличчям зовнішньої агресії, нелегко. Але і Ізраїлю, і Україні, доведеться постаратися - адже від того, наскільки ми єдині, безпосередньо залежать шанси на виживання наших держав», — зазначив Борис Ложкін.