Ложкін: «Українські бізнес-проекти зможуть не тільки вийти на ізраїльські ринки, а й знайти там надійних партнерів і інвесторів»

Украина Израиль Еврейская конфедерация Украины Ложкин
22/01/2019

21 січня, після п’яти років переговорів, була підписана угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Парламенти обох країн ратифікують її найближчим часом.

«Це великі можливості для обох економік», — зазначив президент ЄКУ Борис Ложкін, коментуючи підписання угоди. У 2017-му товарообіг між Ізраїлем і Україною склав $772,49 млн - на 14,7% більше, ніж в 2016-му. «Потенційно вже в найближчі роки ми можемо вийти на обіг мінімум в $2 млрд, а протягом 10 років - від $5 млрд», — вважає Ложкін.

На думку Ложкіна, найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв'язку, медицини, енергоефективності, IT та екології.

«Що важливо: у всіх цих сферах ми можемо не тільки торгувати, а й створювати ефективні спільні проекти», — наголосив Ложкін. Обсяг прямих іноземних інвестицій з Ізраїлю в Україну зараз становить близько $55 млн. «Я вірю, що ця цифра - тільки початок. Українські бізнес-проекти зможуть не тільки вийти на ізраїльські ринки, а й знайти там нових надійних партнерів і інвесторів. Україна стоїть на початку того шляху, який вже виконав Ізраїль. І чим більше досвіду ми зможемо перейняти один в одного, тим успішнішим виявиться наше спільне майбутнє», — каже Борис Ложкін.