Триває слідство за фактом спроби підпалу Херсонської синагоги, - МВС України

Триває слідство за фактом спроби підпалу Херсонської синагоги, - МВС України
14/05/2020

Слідство за фактом спроби підпалу синагоги Херсонської Іудейської релігійної громади Хабад триває, - повідомляє Департамент міжнародних зв'язків МВС України у своєму листі на ім'я Єврейської конфедерації України.

В цілому за чотири місяці 2020 року, як зазначено у листі МВС, в Україні були розпочаті досудові розслідування за 7 випадками проявів антисемітизму, які мали різні форми вираження. Як раніше вже повідомлялося, у січні було пошкоджено майно Культурно-Просвітницького Центру «Бейс Штерн Шульман» у Кривому Розі. Зловмисника було оперативно викрито, і 18 березня обвинувальний акт вже було передано до суду.

На початку лютого мешканець Черкас закликав у Facebook до знищення євреїв. А наприкінці лютого у синагозі Вінниці було скоєно напад на члена місцевої єврейської громади з боку нетверезого чоловіка, який вигукував антисемітські гасла.

На початку квітня мешканець Івано-Франківської області через соціальну мережу Facebook поширював матеріали, що носять антисемітський характер.

За всіма перерахованими фактами триває слідство.

Про співпрацю з моніторингу та припинення проявів антисемітизму Єврейська конфедерація України домовилася з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим у 2018 році. ЄКУ вдячна МВС України за ретельний моніторинг та оперативне реагування на факти проявів антисемітизму.