Уряд України і Меморіал Голокосту «Бабин Яр» підписали Меморандум про створення у Києві Меморіального центру

Уряд України і Меморіал Голокосту «Бабин Яр» підписали Меморандум про створення у Києві Меморіального центру
29/09/2020

У 79-ті роковини пам'яті жертв, загиблих під час масових розстрілів у 1941-1943 роках у Бабиному Яру, Міністерство культури та інформаційної політики України та Благодійний Фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» підписали Меморандум про взаєморозуміння та принципи співпраці з метою створення у Києві меморіального комплексу, присвяченого одній з найкривавіших трагедій Голокосту.

З боку Благодійного Фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» Меморандум підписав Президент Всесвітнього Єврейського Конгресу Рональд Лаудер, з боку України - міністр культури Олександр Ткаченко.

Меморандум було підписано у присутності Президентів України Володимира Зеленського та Леоніда Кравчука. Церемонія підписання відбувалася на місці майбутнього Меморіального комплексу.

Як сказано в Меморандумі, майбутній Меморіал стане унікальним для Східної Європи. Він об'єднає в собі музейний, науковий і освітній центри.

На церемонії підписання Меморандуму Володимир Зеленський заявив: «79 років тому у спільне минуле українського та єврейського народів була вписана чорна сторінка. Ми схиляємо голову перед усіма жертвами Бабиного Яру. І не маємо права забути ці страшні злочини. Ніколи знову».

Згідно з меморандумом, збереження і відновлення пам'яті про трагедію Бабиного Яру як символу Голокосту та інших трагедій періоду Другої світової війни є невід'ємною складовою пам'яті єврейського народу, національної пам'яті українського народу, а також інших народів світу, які стали жертвами та свідками злочинів нацистського режиму.

Сторони домовилися також об'єднати зусилля для підготовки пам'ятних заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, яке буде відзначатися наступного року.