За 8 місяців в Україні відкрито 11 кримінальних справ, пов'язаних з антисемітизмом

10/09/2019

Протягом восьми місяців 2019 року слідчі Нацполіціі відкрили 11 кримінальних справ щодо правопорушень, пов'язаних з антисемітизмом. Про це нам повідомив Департамент міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства внутрішніх справ.

Найважче з правопорушень - справа хулігана-антисеміта, що кидав каміння у будівлю синагоги. У липні в Кривому Розі 33-річний чоловік кидав камені, загорнуті в папір з погрозами і лайкою на адресу євреїв, в будівлю синагоги Бейс Штерн Шульман. Камені розбили скляні двері. Чоловіка затримали.

У тому ж липні мешканці Чернігова почали знаходити в поштових скриньках листівки, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Листівки були озаглавлені «Звільнення України від влади євреїв» і містили матеріали відверто антисемітського характеру. За фактом правопорушення також відкрито досудове розслідування.

У Львові вандали розмалювали зупинку громадського транспорту фашистською символікою, а в Черкасах похоронне бюро використовувало образливі антисемітські висловлювання на рекламних вивісках.

Решта випадків стосувалися, в основному, пропаганди антисемітизму в інтернеті. Детальніше читайте у листі МВС (нижче).

Два з одинадцяти кримінальних проваджень були закриті у зв'язку з відсутністю складу злочину. Решта розглядаються.

Також МВС повідомило, що здійснює постійну профілактичну роботу щодо недопущення подібних правопорушень. Йдеться про моніторинг інформації з метою виявлення радикально налаштованих рухів і організацій, перш за все, скінхедів, ультрас, неофашистів, а також окремих осіб, які можуть скоювати злочини на ґрунті расової, національної чи релігійної нетерпимості; встановлення лідерів і активних учасників радикально налаштованих неформальних молодіжних організацій; відпрацювання місць концентрації радикально налаштованих угруповань та інші оперативні заходи.

Нагадаємо, у червні делегація Єврейської конфедерації України зустрілася з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, щоб обговорити проблему антисемітизму в країні і розробити способи ефективної боротьби з ним. Серед іншого сторони домовилися про регулярний обмін інформацією.

Ми вдячні МВС за пильність і готові, зі свого боку, повідомляти про зафіксовані правопорушення.