За висновком Держдепу США, російська антисемітська риторика має на меті спотворення поняття нацизму – Борис Ложкін

За висновком Держдепу США, російська антисемітська риторика має на меті спотворення поняття нацизму – Борис Ложкін
14/07/2022

Держдепартамент США у своєму розгорнутому дослідженні меседжів російської пропаганди дійшов висновку, що антисемітська риторика, що часто використовується як першими особами, так і кремлівськими пропагандистами, є невипадковою. Росія в такий спосіб, підміняючи поняття, намагається спотворити саме поняття нацизму. Про це у Facebook написав президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

«Ідея так званої «денацифікації», оголошена в якості одного з головних приводів для вторгнення в Україну, для більшості у світі одразу стала недієздатною: в Україні президент-єврей, 83% населення до євреїв ставляться позитивно, разом з українцями євреї з перших днів війни борються на фронті та допомагають переселенцям», - на думку Ложкіна, вже одних цих фактів було б достатньо, щоб спростувати тези Кремля про розгул в Україні нацизму.

«Але це в очах цивілізованого світу, – продовжує президент ЄКУ. - Месседжі ж російської пропаганди націлені насамперед на внутрішнього споживача».

Водночас, на його думку, російські пропагандистські меседжі не менш небезпечні і для решти світу, оскільки звинувачення в нацизмі одночасно перемішуються з антисемітськими заявами.

Як один із прикладів у доповіді Держдепу наводиться висловлювання Лаврова про нібито наявність у Гітлера єврейського коріння. «За його логікою, те, що Зеленський єврей, теж не свідчить про відсутність в Україні нацизму», - пише Ложкін.

У подібних маніпуляціях, на думку аналітиків Держдепу, очевидна свідома спроба підміни понять.

«Росія намагається повністю змінити саме уявлення про нацизм, основою якого 80 років тому став саме антисемітизм. Тепер Росія хоче назвати нацизмом русофобію», - поділився Ложкін висновками Держдепартаменту.