Звернення до всіх наших друзів і громад - членів Європейського єврейського конгресу

Моше Кантор
21/03/2020

Можливо, багато, а швидше за все, більшість з нас, проведуть цей Шабат в умовах самоізоляції чи навіть в умовах ізоляції, оскільки наші громади і вся Європа зіткнулися з найбільшою проблемою у житті для більшості з нас. Деякі з нас безпосередньо зіткнулися з загрозою цього вірусу, борються з ним або допомагають боротися з цим захворюванням близьким. Деякі живуть у справжньому жаху або, на жаль, вже понесли важкі втрати.

Формально наші громади, можливо, закрили свої двері, і скасували заходи. Однак, ніколи наші громади не були такими відкритими. Волонтери допомагають з покупками і забезпечують предметами першої необхідності тих, хто не може вийти або перебуває під найбільшим ризиком. Наші керівники громад і релігійні лідери надають допомогу і підтримують роботу структур, які нам всім потрібні у найважчі часи. Члени наших громад телефонують друзям і сусідям. Соціальні мережі ще ніколи не використовувалися таким позитивним чином. В останні роки ми допомогли створити надійну мережу центрів управління кризами в наших громадах. Сьогодні ці центри пропонують життєво важливу підтримку тим, хто опинився в біді.

Ми можемо пишатися теплотою і благородством, які випромінюють наші громади у цей важкий період. І саме це допоможе нам відновитися і відсвяткувати перемогу, коли все скінчиться. І це, безумовно, відбудеться.

Зараз наш будинок, наша родина, наша громада - це та захисна оболонка для всіх нас, якої у найближчі тижні і місяці ми потребуємо більше, ніж будь-коли.

Будь ласка, дотримуйтесь порад і вказівок державних органів у ваших країнах.

Бережіть себе!

Шаббат шалом!

Моше Кантор

Президент Європейського єврейського конгресу

20 березня 2020 року