Алон Ліель на KJF 2020: Необхідно розрізняти класичний антисемітизм і антисіонізм

Алон Ліель на KJF 2020: Необхідно розрізняти класичний антисемітизм і антисіонізм
10/09/2020

Існує різниця між класичним антисемітизмом і антисіонізмом або антиізраїльською спрямованістю. Про це в ході панельної дискусії на Kyiv Jewish Forum 2020 заявив ізраїльський дипломат Алон Ліель.

«Спираючись на мою особисту історію, я розрізняю ці поняття, які походять з різних джерел. Я провів багато років за кордоном в якості дипломата. Мене ніколи в житті не називали проклятим євреєм, і я ніколи в житті не стикався з класичним антисемітизмом, але я також зіткнувся з безліччю антиізраїльських настроїв», - заявив він.

За словами Ліеля, антисемітизм, з яким зіткнулися євреї, виходить з різних політичних флангів за кордоном, особливо від радикальних правих, неонацистів.

«Я бачу, що ці поняття мають різне походження. Ми повинні боротися з кожним з них різними методами. Думаю, що ми повинні бути дуже обережними, щоб не брати на себе ініціативу і не боротися з місцевим антисемітизмом в іншій країні з ізраїльським прапором або під іменем ізраїльського посольства або ізраїльського уряду», - підкреслив він.

Kyiv Jewish Forum 2020 проходить 8-9 вересня в режимі онлайн. Стежити за ходом форуму можна на сайті: https://kyivjewishforum.com.

Раніше у своїй вступній промові на KJF 2020 Президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін заявив про відродження єврейського життя в Україні.