Бажаю змістовного Песаха – Президент ВЄК Рональд Лаудер

Бажаю змістовного Песаха – Президент ВЄК Рональд Лаудер
19/04/2024

Дорогі друзі,

Я сподіваюся, що ви і ваші близькі почуваєтеся добре в ці надзвичайно важкі часи.

Як гірко посилати вам привітання з майбутнім святом Песах, в якому свобода є домінуючою темою, тоді як десятки наших братів і сестер досі перебувають у полоні в секторі Газа, зіткнувшись із невизначеним майбутнім. Я також пишу ці слова на тлі ганебної іранської атаки ракет та безпілотників на Ізраїль, яка ще раз наголошує на зловісній природі режиму в Тегерані.

Будьте впевнені, що ми у Всесвітньому єврейському конгресі продовжуємо закликати до негайного і беззастережного звільнення заручників, що залишилися, і робимо все можливе, щоб допомогти в цих зусиллях. Після терактів 7 жовтня ми також наполягали на тому, щоб міжнародне співтовариство беззастережно засудило ХАМАС та підтвердило законне право Ізраїлю на самооборону.

У той же час ми знаємо, що в усьому світі спостерігається величезне зростання антисемітизму, і ми спрямовуємо наші зусилля та ресурси на боротьбу з проявами цього явища, будь то реальні фізичні чи словесні напади, або контент на платформах соціальних мереж.

Поки ми сидимо за столом Седера і розповідаємо найважливішу історію виходу єврейського народу з Єгипту та зародження єврейської нації, я сподіваюся, що вам буде надано привілей бути оточеними своєю родиною та друзями.

Я палко сподіваюся і молюся, щоб це свято визволення передвіщало попереду найкращі дні: що заручники будуть звільнені, що всі доблесні чоловіки та жінки в ЦАХАЛі благополучно повернуться додому і що євреї в усьому світі зможуть жити в безпеці, пишаючись тим, що вони євреї.

Бажаю вам змістовного Песаха,


Рональд С. Лаудер
Президент
Всесвітнього єврейського конгресу