Делегація ЄКУ взяла участь у засіданні Генеральної Асамблеї ЄЄК

Генеральная ассамблея ЕЕК
25/01/2019

24 січня 2019 року в Брюсселі Європейський єврейський конгрес провів засідання Генеральної Асамблеї. До лідерів з 42 єврейських громад ЄЄК приєдналися політичні лідери, експерти та особи, що формують громадську думку, для обговорення нагальних питань, що стосуються майбутнього європейського єврейства.

Україну представляли Президент ЄКУ Борис Ложкін, Почесний президент ЄКУ Борис Фуксман, Член Президії ЄКУ, Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх та Виконавчий директор ЄКУ Інна Іоффе.

Генеральну Асамблею очолювали Голова Ради ЄЄК і Голова Ради депутатів британських євреїв Марі ван дер Зіл, а також Виконавчий віце-президент і виконавчий директор ЄЄК Рая Каленова.

Віце-президент ЄЄК, відповідальний за безпеку, д-р Аріель Музикант, провів дискусію про практичні кроки для єврейських громад, необхідних після недавнього прийняття Радою Європейського союзу декларації про боротьбу з антисемітизмом, і розробку загального підходу до безпеки для поліпшення захищеності єврейських громад і установ в Європі.

Генеральна Асамблея була удостоєна честі вітати французького філософа, письменника, активіста і режисера Бернара Анрі Леві, який представив свій новий проект «У пошуках Європи».

Ісаак Герцог, голова Єврейського агентства для Ізраїлю (Сохнут), також виступив на Генеральній Асамблеї, підкресливши вирішальну роль, яку єврейські громади в Європі грають в зміцненні відносин між європейськими країнами та Ізраїлем.

Серед інших виступаючих були Катаріна фон Шнурбейн, координатор Європейської комісії з боротьби з антисемітизмом; Майк Уайн, MBE, керівник британського фонду громадської безпеки ЄЄК; Д-р Джонатан Бойд, виконавчий директор Інституту досліджень єврейської політики; і Елі Каган, директор з антикризового управління в SACC ЄЄК.

Після церемонії відбулася урочиста вечеря, на якій зібралися посли, члени Європейського парламенту, офіційні особи європейських інституцій, члени дипломатичного корпусу, а також єврейські лідери, професіонали та експерти.

Вечеря включала в себе промову професора Фаніа Оз-Зальцбергер, а також виступи Кантора Азі Шварца і піаніста Олександра Могилевського