ЄКУ започаткувала книжкову серію «Єврейська бібліотека» українських перекладів світових бестселерів про євреїв та Ізраїль - Борис Ложкін

ЄКУ започаткувала книжкову серію «Єврейська бібліотека» українських перекладів світових бестселерів про євреїв та Ізраїль - Борис Ложкін
07/09/2021

Єврейська конфедерація України спільно з Євро-Азіатським Єврейським Конгресом, Фондом імені князів Острозьких та родиною Юрія Луценка випустили першу книгу з нової серії «Єврейська бібліотека», в якій вперше українською мовою будуть публікуватися твори про євреїв та Ізраїль, що стали світовими бестселерами. Про це у Facebook повідомив президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

«Перші публікації українською мовою світових бестселерів про євреїв та Ізраїль - відмінна риса всієї серії «Єврейська бібліотека». Хоча євреїв і українців об'єднує більш ніж тисячолітня історія спільного існування, а Держава Ізраїль багато в чому є українською, в сучасній Україні з історією єврейського народу і його сьогоденням знайомі не всі. «Єврейська бібліотека» допоможе усунути багато з цих білих плям, розповідаючи про євреїв та Ізраїль українською мовою», - розповів Ложкін.

Першою книгою, виданою в «Єврейській бібліотеці», стала робота доктора Даніеля Гордіса «Ізраїль: Історія відродження нації». 2016 року вона стала переможцем найпрестижнішої премії в області літератури про євреїв, заснованої в США у 1944 році, - Національної єврейської книжкової премії. «Ізраїль: Історія відродження нації» вже була опублікована англійською, японською, китайською, румунською та російською мовами. У видавництві «Наш Формат» український переклад книги Даніеля Гордіса вийшов вперше.

Доктор Даніель Гордіс, старший віце-президент Shalem College, оглядач Jerusalem Post та Bloomberg View, є одним з найавторитетніших істориків сучасного Ізраїлю. У книзі «Ізраїль: Історія відродження нації» Гордісові, за словами Ложкіна, «вдалося ємко і захоплююче викласти всі основні аспекти, що відіграють важливу роль у розумінні історії Ізраїлю - від зародження до сучасності».

У наступних книгах «Єврейська бібліотека» продовжить знайомити українських читачів з історією, культурою і видатними представниками єврейського народу. Всі твори в серії будуть вперше публікуватися українською мовою.