Керівництво ЄКУ і Тель-Авівського університету обговорило деталі спільного проєкту з вивчення історії українських євреїв

Керівництво ЄКУ і Тель-Авівського університету обговорило деталі спільного проєкту з вивчення історії українських євреїв
23/04/2021

Відразу ж після ослаблення Ізраїлем карантинних обмежень у Тель-Авіві відбулась зустріч керівництва Тель-Авівського університету і президента Єврейської конфедерації України Бориса Ложкіна, під час якої були обговорені подальші кроки зі втілення спільного проєкту з вивчення історії українських євреїв, яка налічує понад тисячу років і досі залишається мало вивченою. Про це у Facebook повідомив президент ЄКУ Борис Ложкін.

Дослідженням історії євреїв на території сучасної України, за словами президента ЄКУ, займуться вчені-історики Центру досліджень діаспори Гольдштейн-Ґорен Тель-Авівського університету.

«Як стверджує директор і науковий керівник проєкту, професор Симха Голдін, історія євреїв в Україні - один з найбільш невивчених аспектів єврейської історії всієї Східної Європи. Незважаючи на те, що багато основних подій історичного шляху євреїв Східної Європи відбувалися саме в Україні, особливості українського контексту залишаються дослідженими недостатньо», - пише Ложкін.

На його думку, причина недостатнього вивчення історії українських євреїв криється у тому, що тривалий час вони розглядалися як складова частина єврейської громади спочатку Російської імперії, а потім - Радянського Союзу.

Проект ЄКУ і Тель-Авівського університету передбачає виділення українського єврейства з його більш ніж тисячолітньої самобутньою історією та культурою у самостійний об'єкт досліджень.

«Дякую президентові Тель-Авівського університету професору Аріелю Порату і СЕО Євро-Азіатського Єврейського Конгресу, голові відділу міжнародних програм Тель-Авівського університету доктору Хаїму Бен Якову за готовність включитися у цей важливий і цікавий проєкт. Чекаємо відкриттів істориків. Упевнений, їх буде чимало», - пише Ложкін.