КJF 2020: Посол України Надоленко розповів, чому Україна може повчитися в Ізраїля

КJF 2020: Посол України Надоленко розповів, чому Україна може повчитися в Ізраїля
10/09/2020

Україну та Ізраїль пов'язують тісні історичні зв'язки, які допомагають налагодити економічне співробітництво у різних сферах. Крім поставок продовольства і проєктів у сфері IT країни можуть бути партнерами з випуску вакцин від коронавірусу і у багатьох інших галузях, заявив Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко під час дискусії на Kyiv Jewish Forum 2020.

«Україні є чому повчитися у Ізраїля, якому доводиться розвиватися серед постійних загроз своєму існуванню», - сказав посол.

За словами Надоленка, економічні відносини України та Ізраїлю демонструють позитивну динаміку: за минулий рік товарообіг між країнами збільшився на 8%, досягнувши 1,116 млрд доларів.

У сфері високих технологій, де Ізраїль є визнаним лідером, задіяно 15 тисяч українських IT-фахівців. Важливу роль також відіграє український експорт продовольства.

«Наприклад, в Ізраїлі був дуже великий дефіцит столового яйця під час початку пандемії, і Україна буквально за лічені дні змогла поставити близько 7 мільйонів яєць на ринок Ізраїлю. Це позитивний момент взаємодії між нашими країнами», - розповів Надоленко.

Економічне співробітництво посилить ратифікація Угоди про відкриту торгівлю, яка має відбутися найближчим часом. Як зазначив посол, це позитивно вплине не тільки на торгівлю товарами, а й на подальші відносини у сфері технологій і інновацій, у сфері охорони здоров'я і кібербезпеки.

«В умовах пандемії наша співпраця набула особливої ​​важливості. У своїй телефонній розмові президент Зеленський і прем'єр-міністр Нетаньягу обговорили це питання минулого тижня», - повідомив Надоленко.

Він уточнив, що Володимир Зеленський запропонував використовувати потужності українських фармацевтичних заводів для виробництва вакцини від коронавірусу.

«Ми можемо допомогти один одному. Ізраїльські бізнесмени можуть дуже ефективно вкладатися в Україні, українські можуть шукати, де вкласти свої активи в Ізраїлі. Тут дуже багато різних сфер для інвестування, багато можливостей», - зазначив Надоленко.

Kyiv Jewish Forum 2020 організований Єврейською конфедерацією України і Jerusalem Post та проходить 8-9 вересня в режимі онлайн. Перший Форум відбувся минулого року у Києві, зібравши близько 500 учасників з десятків країн.

Як заявив на відкритті форуму президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, Kyiv Jewish Forum став глобальною платформою для обговорення проблем і можливостей, з якими стикається світове єврейство, в інтересах міжнародного співробітництва та створення кращого світу.