Наглядова рада ЄКУ ухвалила низку проектів

Наглядова рада ЄКУ ухвалила низку проектів
14/09/2018

12 вересня відбулося розширене засідання Наглядової ради Єврейської конфедерації України під головуванням Президента конфедерації Бориса Ложкіна.

На порядку денному стояли такі питання:

  • представлення нових членів Наглядової ради
  • презентація та обговорення оновленої стратегії, місії та структури Конфедерації
  • презентація проектів «Праведники мого міста», «Інформаційний портал», «Видання книги про культуру українських євреїв» і «Видання книги« Народні оповідання »Іцхака-Лейб Переца»

До Наглядової раді ЄКУ приєдналися Людмила Русаліна, Олександр Малін, Майкл Блейзер, Геннадій Газін, Микола Петренко і Євген Лемберг. Всі вони є успішними підприємцями.

Оновлена ​​стратегія ЄКУ передбачає п'ять основних завдань конфедерації: розвиток єврейської громади України, боротьба з антисемітизмом, збереження пам'яті про Голокост, зміцнення незалежності України і підтримка держави Ізраїль. Детальніше про стратегію читайте в розділі «Про нас».

Затверджена місія Єврейської конфедерації України - об'єднувати євреїв України, надавати допомогу єврейським громадам країни, підтримувати Ізраїль, зберігати єврейську історію, культуру, пам'ять про Голокост, а також зміцнювати розуміння причетності єврейської громади до розвитку України. Ми виступаємо за боротьбу з антисемітизмом, мотивуємо міжнародну підтримку незалежності України.

Проект «Праведники мого міста», спрямований на увічнення пам'яті Праведників народів світу в Україні, був підтриманий всіма присутніми, які доповнивнили його основний контент конструктивними пропозиціями.

Праведники народів світу - прийняте в світі почесне звання, що присуджується людям, які, часто ризикуючи власним життям, рятували євреїв під час Другої світової війни. За даними Яд Вашем, в Україні їх налічується понад 2,6 тис. Втім, за даними Інституту історії України НАНУ, реальна їх кількість перевищує 25 тис. Робота по встановленню фактів порятунку і присвоєння звання Праведник народів світу все ще триває.

Проект «Праведники мого міста» передбачає співпрацю з місцевими радами більшості великих міст України. ЄКУ пропонує в кожному з цих міст назвати нову вулицю, площу або сквер (або перейменувати вже наявні) ім'ям Праведника народів світу - уродженця цього міста і встановити там пам'ятний знак. Крім іменування вулиць планується також випуск фотоальбому з історіями про порятунок євреїв, запис серії інтерв'ю з учасниками подій або їх родичами, а також створення документального фільму.

Крім увічнення пам'яті героїв, проект покликаний сприяти розвитку молоді, вихованню толерантності та зміцненню зв'язків між світовим єврейським співтовариством і українським народом. ЄКУ планує в подальшому запропонувати свій досвід в реалізації цього проекту на розгляд єврейських організацій в інших країнах.

Члени Наглядової ради запропонували розподілити міста України між ними, з тим щоб кожен контролював просування проекту в одному з них. Наглядова рада також запропонувала заснувати спеціальну пенсію від ЄКУ для тих Праведників, що вижили.

Проект єврейського інформаційного порталу продовжить тему єврейського виховання, освіти і культури. На порталі планується висвітлювати життя українського єврейства, а також надавати користувачам масу корисних сервісів, таких як вивчення івриту, онлайн-консультації, пропозиції про подорожі по єврейській Україні і в Ізраїль. На порталі буде розділ, присвячений темі боротьби з антисемітизмом.

Особливий інтерес викликав проект видання п'ятитомника "Матеріальна культура євреїв України". Барвистий ілюстративний матеріал буде супроводжуватися детальними історичними відомостями про самі пам'ятки, персоналії, з чиїми іменами пов'язані ті чи інші твори і споруди, про єврейську історію їх локації.

Збірник єврейського фольклору «Народні оповідання» у викладі класика єврейської літератури Іцхок-Лейб Переца, перекладений українською дисидентом початку ХХ століття Миколою Зеровим і проілюстрований одним з найвідоміших сучасних художників України Олексадром Ройтбурдом, вже підготовлений до друку і буде виданий в кінці 2018 року.

Члени Наглядової ради ЄКУ запропонували ще кілька цікавих і важливих проектів. Серед них:

  • відновлення і облаштування єврейських кладовищ в різних містах України
  • підтримка Київської іудейської громади в Подільському районі Києва - однієї з найбільших в Україні
  • увічнення пам'яті українських євреїв, які загинули під час Голодомору 1932-33 рр
  • організація виставки об'єктів іудаїки

Після засідання Наглядової ради відбулася урочиста вечеря на честь свята Рош Гашана, на якому учасникам конфедерації був представлений новий посол держави Ізраїль в Україні пан Джоель Ліон і радник Посольства Держави Ізраїль в Україні з питань "Натів" пан Фелікс Гуревич.

Повний фотозвіт знаходиться у відповідному розділі.

Шана Това! Солодкого року і хорошого запису в Книзі Життя!