Олександр Роднянський заявив на KJF 2020 року, що в Україні на державному рівні антисемітизму немає

Олександр Роднянський заявив на KJF 2020 року, що в Україні на державному рівні антисемітизму немає
10/09/2020

«Я дуже часто буваю в Україні, і я багато знаю про те, що там відбувається. На державному рівні немає ніякого антисемітизму. Той факт, що у нас зараз президент-єврей, відкритий президент-єврей, хлопець, який заявив про те, що він єврей, перш ніж почав свій шлях до президентства - це говорить багато про що», - заявив режисер і продюсер Олександр Роднянський, виступаючи на KJF 2020.

З іншого боку, зазначив Роднянський, в Україні багато антисемітів в повсякденному житті.

"Мій тато, моя мама, мій дід, мій дідусь працювали в одній студії на самому початку 60-х, коли я і народився. Фізично я виріс на студії документальних фільмів у центрі Києва, мого рідного міста. Звичайно, за кадром в СРСР завжди було багато євреїв. Але ми були приховані, не можна було почути єврейський говір на екрані, таким було життя... Вперше я увійшов до синагоги, коли мені було близько 25 або 26 років. Це була крихітна синагога десь в одному з районів Києва. І у мене було відчуття, що коли я приїду туди, хтось обов'язково напише на мене донос", - згадав продюсер.

Як повідомлялося, Kyiv Jewish Forum 2020 проходить 8-9 вересня в режимі онлайн. Форум організований Єврейської конфедерації України в партнерстві з The Jerusalem Post. У перший день форуму до учасників з вітальним словом звернувся Президент України Володимир Зеленський. За словами президента ЄКУ Бориса Ложкіна, щорічний Kyiv Jewish Forum став глобальною платформою для обговорення найактуальніших проблем єврейської громади і всього світу.