Президент ЄКУ Борис Ложкін зустрівся з лідерами французької єврейської громади

05/12/2019

В рамках робочого візиту до Парижу президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін провів ряд зустрічей з лідерами французької єврейської громади.

Так, Борис Ложкін зустрівся з Аріелем Голдманом, президентом United Jewish Social Fund, і Френсісом Каліфатом, президентом Representative Committee of the French Jewish Institutions. Обидва діяча схвильовані зростанням рівня антисемітизму у Франції. Зустрічі були присвячені методам боротьби з цією тривожною тенденцією.

Проблема хвилює не тільки євреїв - про те ж йшлося і на зустрічах з членами французького парламенту, Мейером Хабібом, який відвідав Київської єврейський форум навесні, і Френсісом Пуппоні.

«Французькі євреї не залишені з проблемою антисемітизму наодинці, а це значить, що рано чи пізно розум переможе і ця прекрасна країна позбудеться настільки ганебного пережитку нашого спільного темного минулого», - зазначив Ложкін.

Франція активно бореться з проявами антисемітизму. 3 грудня французький парламент прийняв визначення антисемітизму, запропоноване Міжнародним альянсом в пам'ять про Голокост і затверджене Європейським парламентом.

Найважливіша частина цього визначення - визнання антисіонізму новою формою антисемітизму. «Це питання, що широко обговорюється міжнародною спільнотою, як єврейською, так і ні: чи прирівнюється ненависть до Ізраїлю до ненависті до євреїв? Європейський парламент вважає, що так. Прирівнювання цих понять - важливий крок у боротьбі з антисемітизмом», - прокоментував Борис Ложкін.

Проект постанови про визначення антисемітизму за стандартами Європарламенту українські депутати внесли до Верховної Ради ще в минулому році, але й досі не прийняли. «Сподіваюся, приклад Франції виявиться показовим для України, і нове скликання Верховної Ради повернеться до розгляду цього питання в найближчому майбутньому», - зазначив Ложкін.