Вадим Карасьов приніс вибачення за фейк про євреїв у нацистській армії, який був озвучений у ефірі каналу Newsone

19/05/2020

Напередодні 75-ї річниці перемоги над нацизмом у ефірі каналу Newsone прозвучала скандальна заява політолога Вадима Карасьова та власника мережі клінік «Євролаб» Андрія Пальчевського, в якій вони стверджували, нібито під час Другої світової війни на боці гітлерівської Німеччини у військах СС воювали близько 150 000 євреїв.

Це висловлювання викликало широкий розголос і обурення єврейської громади України та світу. Єврейська конфедерація України виступила з окремою заявою, у якій засудила завідомо неправдиві факти, озвучені в ефірі Newsone.

Текст заяви в ефірі каналу 112 зачитав один з перших керівників Єврейської конфедерації України Євген Червоненко: «Єврейська конфедерація України глибоко обурена брехливими і, по суті, антисемітськими висловлюваннями, що прозвучали в ефірі телеканалу Newsone від панів Карасьова та Пальчевського напередодні Дня перемоги над нацизмом. Відзначимо, що по відношенню до автора старого фейку про 150 тисяч євреїв у німецькій армії вже багато років тому правоохоронними органами ФРН було порушено справу за звинуваченням у запереченні Голокосту».

Мова йде про американського історика з єврейським корінням Брайана Рігга, який на початку 1990-х років у Німеччині провів так зване дослідження, опитавши 400 колишніх солдатів вермахту, пояснив головний редактор газети Єврейський оглядач Михайло Френкель. За словами Френкеля, від деяких своїх співрозмовників Рігг дізнався, що серед їхніх знайомих були люди з далеким єврейським корінням. Пізніше на підставі свого «опитування» Рігг зробив заяву про євреїв, які воювали в армії Гітлера. При цьому дані свого так званого опитування 400 осіб Брайан Рігг екстраполював відразу на всю 17-мільйонну армію нацистської Німеччини. Так і народився фейк про 150 000 євреїв в армії Гітлера.

Цей висновок є докорінно невірним, оскільки, за законами Німеччини тих років, усі євреї були позбавлені громадянських прав, у тому числі можливості служити в армії. А людей з далеким єврейським корінням можна знайти у великій кількості в усіх куточках світу, але вважати їх євреями при цьому неправильно.

У своїй заяві Єврейська конфедерація України закликала авторів скандального висловлювання публічно спростувати озвучену ними інформацію.

«Ми впевнені, що діяльність телеканалу Ньюсван не спрямована на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. У зв'язку з вищевикладеним, ми вважаємо, що керівництво телеканалу Ньюсван має негайно зажадати від зазначених вище осіб публічного вибачення для припинення антисемітської вакханалії та знущань над пам'яттю мільйонів жертв Голокосту», - процитував Євген Червоненко заяву Єврейської конфедерації України в ефірі 112 каналу.

Від Євгена Червоненка також стало відомо, що Вадим Карасьов вже приніс свої вибачення і визнав свою помилку.

«Ніяких єврейських дивізій СС не було. Це була помилка», сказав Вадим Карасьов в ефірі телеканалу Newsone.