Вітання з Рош га-Шана від президента Ізраїлю Реувена Рівліна

Вітання з Рош га-Шана від президента Ізраїлю Реувена Рівліна
17/09/2020

«Вітаю вас, наші дорогі друзі з Всесвітнього єврейського конгресу! З величезним задоволенням звертаюся до вас напередодні Рош га-Шана і, користуючись нагодою, хочу висловити вам свою подяку. Дякую вам від щирого серця за ваше видатне партнерство з єврейською демократичною державою Ізраїль і за все, що ви робите для боротьби з антисемітизмом і підтримки єврейських громад по всьому світу.

Дорогі друзі, або як ми говоримо на івриті «ахейну коль бейт Ісраель»! Наші дорогі брати і сестри у всьому світі, минулий рік був ознаменований злетами і падіннями. Більшу частину року всі ми були стурбовані пандемією коронавірусу. Ми втратили близьких. Наші школи, синагоги і громадські центри були закриті, і ми досі стикаємося з великою невизначеністю щодо майбутнього. Із завершенням року, що минає, і початком нового, ми всі сподіваємося і молимося, щоб новий рік приніс нам позбавлення від коронавірусу, і щоб ми знову могли зустрітися один з одним особисто і повернутися до нашого звичайного життя. Я сподіваюся і вірю, що ці часи нагадали нам, що «Коль Ісраель аревім зэ ла зэ», що весь єврейський народ - одна сім'я, що ми повинні брати на себе відповідальність один за одного і що те, що нас об'єднує, набагато більше того, що розділяє.

Дорогі друзі, останнім часом ми є свідками історичного для Ізраїлю і Близького Сходу моменту - угоди про нормалізацію відносин між Ізраїлем і Еміратами. Я сподіваюся, що цей новий дух співпраці допоможе нам рухатися вперед з нашими палестинськими сусідами, а також з усіма країнами Близького Сходу. Нехай наступний рік стане роком, в якому узи між Ізраїлем і діаспорою, а також між єврейськими громадами по всьому світу будуть ставати все сильніше і сильніше. З Єрусалиму я хотів би побажати усім вам Шана Това у'Метука! Бажаю усім вам щастя, радості і міцного здоров'я. Я з нетерпінням чекаю можливості з Б-жою допомогою вітати вас у наступному році в Єрусалимі. Благослови вас усіх Б-г і Шана Това у'Метука»!