Заява ЄАЕК щодо варварської атаки терористів ХАМАС на державу Ізраїль

Заява ЄАЕК щодо варварської атаки терористів ХАМАС на державу Ізраїль
07/10/2023

Дорогі друзі,

В останній день осінніх свят, у свято Сімхат Тора, ми прокинулися від страшних новин. Починаючи з 6:30 ранку і до суботнього вечора, по Ізраїлю було випущено понад 4000 ракет і снарядів, терористи ХАМАС, проникнувши на територію Ізраїлю, організували серію безпрецедентних терористичних атак на мирне населення. На даний момент відомо про 200 загиблих і більш ніж 1100 поранених. Реальні масштаби трагедії ще далеко не зрозумілі.

Ізраїльське громадянське населення зазнає жахливого нападу з боку терористичних організацій ХАМАС та «Ісламський Джихад». Організацій, визнаних терористичними як США, так і ЄС. Я щиро сподіваюся, що після сьогоднішнього варварського нападу інші країни та організації засудять ці події та вживуть заходів проти ХАМАСу та його спонсорів. Серйозність ситуації нагадує найтрагічніші терористичні атаки сучасної історії.

Випробування ще далеко не закінчено. Попереду довгі та важкі дні.

Ми висловлюємо щиру подяку країнам та організаціям, які підтримали Ізраїль. Оскільки ситуація продовжує інтенсивно змінюватися і залишається вкрай складною, я маю наголосити, що Ізраїль відданий дотриманню міжнародного права, і водночас має повне право захищати себе від нападів терористичної організації, яка без вагань порушує норми та міжнародні домовленості. Ми просимо виявляти свою підтримку і не мовчати. Підтримуйте Ізраїль у своїх соціальних мережах, заявах, прес-релізах, а також на рівні урядів та парламентів у своїх країнах, на міжнародній арені та на рівні громадянських громад.

Як президент Євро-Азіатського конгресу хотів би заявити, що ми повністю підтримуємо ізраїльський уряд та армію і зробимо все, що в наших силах, для підтримки та захисту ізраїльських громадян, будемо прагнути надавати підтримку нужденним, налагоджувати міжнародні зв'язки та залучати підтримку Ізраїлю.

Протягом кількох останніх років, розуміючи виклики та небезпеки, ми додали значних зусиль для посилення безпеки на кордоні з Газою: взяли участь у будівництві «дороги безпеки», встановленні десятки бомбосховищ, у посадці загороджувального гаю.

На тлі сьогоднішньої трагічної загибелі людей я хотів би висловити найглибші співчуття їхнім скорботним близьким. Зокрема, захищаючи рідну землю, у бою з терористами, упав наш партнер та колега, голова ради поселень Шаар Ха-Негєв Офір Лібштейн.

Познайомившись із цією людиною, я відразу зрозумів, наскільки для неї важливо забезпечити безпеку районів, що межують із Сектором Газа, наскільки цінні для нього життя людей, що населяють землю Ізраїлю. Разом ми займалися проєктами з будівництва мобільних бомбосховищ у Шаар Ха-Негєв та “дороги безпеки” у прикордонному кібуці Нір-Ам.

Усього якихось півроку тому одне з таких сховищ було відкрито у кібуці Рухама. На превеликий жаль, від злочинів спраглих крові терористів це не врятувало. Вони не обмежилися ракетними пострілами та вторглися на територію Ізраїлю, захопивши заручників.

Ми не залишимо це просто так. Ізраїль відповість терору з усією силою. Відповідь буде такою, якої не бачив раніше Близький Схід. Ми переможемо у цій війні.

 

Нехай душі тих, хто пішов, спочивають з миром.

 

З побажанням мирних днів та з повагою,

Президент Євро-Азіатського Єврейського Конгресу, д-р Михайло Мірілашвілі