Заява ЄКУ: Маніпуляція Сергія Лаврова висловлюванням «остаточне вирішення питання» – наруга над пам'яттю шести мільйонів євреїв – жертв Голокосту

Заява ЄКУ: Маніпуляція Сергія Лаврова висловлюванням «остаточне вирішення питання» – наруга над пам'яттю шести мільйонів євреїв – жертв Голокосту
20/01/2023

Єврейська конфедерація України шокована висловлюванням міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про нібито бажання Заходу «остаточно вирішити російське питання». Вважаємо цю тезу нічим іншим, як грубим і свідомим запереченням Голокосту.

На думку Лаврова, коаліція демократичних країн, які об'єдналися для надання допомоги Україні, націлена не на захист українців від російської агресії, а для того, щоб знищити росіян. Таким чином агресор намагається виставити себе жертвою у розв'язаній ним війні.

Особливо обурює у висловлюванні Лаврова використання ним визначення «остаточне вирішення питання». Це визначення однозначно відсилає до подій вісімдесятирічної давнини, коли таке питання захотів вирішити нацист Гітлер стосовно євреїв. Чим це скінчилося, всі пам'ятають. Напевно, це відомо і самому міністру - шість мільйонів жертв, знищених заради абсурдних ідей диктатора-маніяка, одіозного фашиста.

Сьогодні представник Росії, керованої сучасним диктатором-маніяком, намагається застосувати це визначення до виправдання огидних і жорстоких дій своєї країни-агресора.

Розцінюємо це як відверту наругу над пам'яттю шести мільйонів жертв Голокосту, а також прямою образою їхніх нащадків.

Єврейська конфедерація України солідарна з єврейськими громадами світу, які також різко засудили висловлювання російського міністра закордонних справ, і приєднується до вимоги вибачення перед усіма євреями.

Такі вибачення будуть особливо актуальними напередодні Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту.