«Згадуючи невинних жертв Голокосту, необхідно пам'ятати і про героїв, для яких загальнолюдські цінності були дорожчі за власне життя», - Ложкін

23/09/2019

22 вересня в рамках Європейського дня єврейської культури і єврейської спадщини в пам'ять про загиблих у Львові представники єврейської громади зачитали імена українців - Праведників народів світу, людей, які рятували євреїв від нацистів, ризикуючи життям.

Урочище Піски, Львів. Тут в 1941 - 1943 роках було страчено до 300 000 чоловік, основна частина яких були євреями. Львівське гетто - Янівський концтабір - Піски. Такий був останній шлях для більшості зі 150 000 львівських євреїв. В живих тут залишилося лише 2 000 євреїв.

«Згадуючи невинних жертв Голокосту, потрібно пам'ятати і про героїв, для яких загальнолюдські цінності були дорожчі за власне життя», - прокоментував Президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

Нагадаємо, проект Єврейської конфедерації України "Праведники мого міста" продовжує розширювати географію. Іменами Праведників народів світу названі вже 16 вулиць у різних містах і селах. «Сподіваюся, незабаром до ініціативи ЕКУ приєднається і Львів», - зазначив Ложкін.