Праведники мого міста

Проект «Праведники мого міста» обіцяє стати наймасштабнішим з проектів ЄКУ. Він передбачає перейменування вулиць у більшості великих міст Украіїни, виділення спеціальних пенсій Праведникам України, зйомки документального фільму, випуск книги їхніх історій та розширення бази міжнародно визнаних героїв.

Праведники народів світу — загальноприйнята назва людей, що з ризиком для власного життя рятували євреїв у часи Другої світової війни. Програми їх підтримки та вшанування діють по всьому світу. За даними Національного меморіалу Яд Вашем, в Україні нараховується більше 2,6 тис. праведників. Втім, як відзначають в ЄКУ, Інститут історії України НАНУ стверджує, що насправді таких людей набагато більше — близько 25 тис. Робота з встановлення їх історій та присвоєння звання Праведників усе ще триває.

Крім увічнення пам'яті героїв, проект покликаний сприяти освіченості молоді, вихованню толерантності та зміцненню зв'язків між світовим єврейським співтовариством і українським народом.

ЄКУ планує в подальшому запропонувати свій досвід в реалізації цього проекту на розгляд єврейських організацій в інших країнах.

 

Історії Праведників можна переглянути тут: https://jcu.org.ua/news/istorii-pravednikiv-mogo-mista