Борис Ложкін: Агресор забув про Голокост, ми пам'ятаємо

Борис Ложкін: Агресор забув про Голокост, ми пам'ятаємо
27/01/2023

Росія, яка була у 2005 році серед ініціаторів заснування Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, своїм вторгненням в Україну порушила базові принципи, задля дотримання яких цей день засновувався. Про це у Facebook написав президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін.

Він нагадав, що Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту вперше відзначили 27 січня 2006 року. Цьому передувало ухвалення резолюції Генасамблеї ООН, яку ініціювали шість країн: Ізраїль, Україна, США, Канада, Австралія та росія.

«Примітно, що в преамбулі резолюції йдеться: «Голокост, який призвів до винищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших меншин, завжди буде служити всім людям застереженням про небезпеки, які таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і забобони», - зазначив Ложкін.

Однак незабаром, за його словами, росія повністю проігнорувала ключове значення резолюції, під якою підписалася.

«Слова «застереження» та «завжди» для однієї з країн-ініціаторів документа втратили актуальність уже через дев'ять років, 2014-го. А 2022-го ця ж країна і зовсім вирішила повторити те, від чого застерігала 2005-го. Вони забули, ми пам'ятаємо», - написав президент ЄКУ.