Борис Ложкін привітав Державу Ізраїль із 74-ю річницею Незалежності

Борис Ложкін привітав Державу Ізраїль із 74-ю річницею Незалежності
04/05/2022

«Сьогодні День Незалежності в Ізраїлі вперше за 74 роки пройде без святкових феєрверків – щоб не створювати додаткового стресу людям із посттравматичним синдромом. Їх в Ізраїлі через постійні ракетні обстріли з кожним роком стає все більше, а в останні місяці до них додалися ще й українські біженці, які врятувалися від російських снарядів, мін і ракет», - написав Борис Ложкін у Facebook.

Нещодавно, незадовго до війни, Ізраїль та Україна відзначали 30-річчя встановлення дипломатичних відносин, нагадав президент Єврейської конфедерації України.

«На третьому Kyiv Jewish Forum усі учасники говорили про історичну спорідненість наших народів, про те, наскільки за ці 30 років ми зблизилися, про внесок українських євреїв у створення та становлення Ізраїлю, і про те, що українцям варто запозичити з успішного ізраїльського досвіду у боротьбі за незалежність та у технологічному розвитку.

Наразі картина єднання Ізраїлю та України заграла новими фарбами. Ізраїльські добровольці-спецназівці виборюють в Україні її свободу. Ізраїль приймає українських біженців та надає допомогу медикаментами, шпиталями, захисними засобами, а невдовзі, можливо, і озброєнням.

Зрозуміти, наскільки складний шлях до незалежності, може тільки той народ, який сам прагнув її віками, а здобув 74 роки тому. Тоді серед підписантів Декларації Незалежності вихідцями з України були 10 людей, а сам документ підписали у будинку одесита Меїра Дізенгофа. У наші дні практично всі сфери життя Ізраїлю так чи інакше пов'язані з Україною – політика, економіка, бізнес, армія, громадська та релігійна діяльність.

Пишаюся тим, що вихідці з України брали і продовжують брати участь у будівництві власного дому для всіх євреїв світу – незалежної, вільної, комфортної та безпечної Держави Ізраїль.

З Днем Незалежності, Ізраїлю!»