«Це єдиний світ, і пора навчитися читати його майбутнє» - Інтерв'ю президента ВЄК Рональда Лаудера

«Це єдиний світ, і пора навчитися читати його майбутнє» - Інтерв'ю президента ВЄК Рональда Лаудера
23/03/2021

Перше, що зробить президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер після зняття обмежень на пересування між країнами, - полетить до Європи.

Всесвітній єврейський конгрес, який Лаудер очолює, представляє інтереси єврейських громад у 100 країнах, - пише в Facebook президент Єврейської конфедерації України, віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу Борис Ложкін. Але не тільки питання єврейського світу служать причиною практично нескінченних перельотів 77-річного Лаудера. У великому інтерв'ю італійському романістові Алену Ельканну він розповів, що як і раніше входить до ради директорів однієї з найвідоміших компаній світу, Estée Lauder, і останнім часом багато уваги приділяє розвитку важливого для компанії бренду Clinique.

Є також ще один бік Лаудера, що змушує його з нетерпінням чекати на відкриття кордонів, в першу чергу - європейських. Він - пристрасний колекціонер предметів мистецтва, володар найбільшої в світі колекції середньовічних обладунків, а останнім часом захопився, в тому числі, колекціонуванням предметів давньоримської і давньогрецької епох. При виборі експонатів для своєї колекції він застосовує власну шкалу оцінки: «О! Ого! і Неперевершено!» Купує він тільки «Неперевершено», при цьому, як каже, майже завжди переплачує, але це його не зупиняє, бо з пристрастю колекціонування живе з 19 років.

Професійний дипломат, колишній представник міністерства оборони США по Європі і НАТО, а також посол США в Австрії, Лаудер чудово знається не тільки на тонкощах різноманітного єврейського світу, але й на міжнародній політиці. Розширення кількості країн - союзників Ізраїлю за Угодою Авраама, що спостерігалося в минулому році, відбувалося не без його участі. Підпис Рональда Лаудера стоїть також під Меморандумом з урядом України про будівництво Меморіалу пам'яті жертв Голокосту в Бабиному Яру, укладеним минулого року.

Останнім часом, за визнанням Лаудера, дедалі важче стає боротися з антисемітизмом. Якщо після Другої світової війни ніхто при здоровому глузді не міг подумати, щоб зробити щось, схоже на те, що ще було свіжо в пам'яті, то сьогодні, коли виросло вже три нових покоління, багато хто навіть не знає про трагедію Голокосту і її наслідки. Тому боротьба з антисемітизмом, вважає президент WJC, сьогодні актуальна як ніколи.

Повна версія інтерв'ю Рональда Лаудера доступна за посиланням.